Ексклюзиви
Четвер, 16 травня 2019 11:44

Відбудеться концерт гуцульської обрядової пісні

Відбудеться концерт гуцульської обрядової пісні
У програмі  музичні скарби гуцульського фольклору. Фото надане організаторами

17 травня о 19:30 у Львові відбудеться музичний проект "Феєрична гуцулія".

У ньому представлена запальна колоритна гуцульська музика – від автентичних її зразків до оркестрових обробок і авторських програмних п'єс.

Вперше у Львові зустрінуться на одній сцені музиканти-віртуози народного традиційного й академічно-концертного виконавського мистецтва. Усі вони натхнені ідеєю спільного музикування в манері гуцульської весільно-обрядової естетики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уперше в Україні у Львові прозвучить легендарна симфонія у виконанні чоловічого хору

Нову генерацію носіїв автентики запрезентує родинний гурт "Зазульчак" із Яремче (наймолодшій учасниці 5 років, найстаршому – 14). Вони разом із досвідченими весільними професіоналами космацько-брустурської традиції фуярністом Петром Мохнатчуком, трембітарем, дримбарем і бубністом Василем Рижуком, цимбалістом Михайлом Дзвінчуком і скрипалем Василем Книшуком творитимуть натхненні вітрами й красою гірських полонин давні мелодії з вівчарського побуту і гірської культури.

До цього представлення долучиться режисер відомого фільму "Жива ватра", знавець верховинської традиції, блискучий мультиінструменталіст Остап Костюк, граючи на низці гуцульських автентичних духових інструментів власного виробництва.

Лірики додасть Ганна Кошка, співаючи у супроводі весільної капели "бервінкові" ладканки у народній манері.

Академічний інструментальний ансамбль "Високий Замок" Львівської національної філармонії заспіває слухачам композиції українських віртуозів і композиторів – сопілкаря Василя Попадюка (1940-1991), скрипалів Петра Терпелюка (1941-2012) і Сергія Орла (1952-2017).

Вибрані твори цих музикантів звучатимуть в оригінальному складі щодо кількості виконавців й інструментарію та чергуватимуться з цитованими фрагментами прозових оповідань Гната Хоткевича на гуцульську тематику.

Віртуозну танцювальну музику впродовж натхненного Гуцульщиною вечора підхоплять солісти Андрій Яцків (сопілка), Ярема Павлів, Богдана Сав'юк, Андрій Кушнір та Юрій Сорока (скрипки).

У програмі музичні скарби гуцульського фольклору.

Виконавці :

Академічний інструментальний ансамбль "Високий Замок" (Андрій Яцків – художній керівник)

Автентична гуцульська капела з села Космач

Родинний етно-гурт "Зазульчак" (Яремче)

Остап Костюк, традиційні духові гуцульські інструменти

Анна Кошка, народний спів

Ярема Павлів, скрипка

Богдана Сав'юк, скрипка

Андрій Кушнір, скрипка

Юрій Зазульчак, скрипка

16 травня у Львові стартує 38 міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози". Це один із найпопулярніших і найстаріших українських музичних фестивалів в Україні. Його постійним організатором є Львівська національна філармонія.

Зараз ви читаєте новину «Відбудеться концерт гуцульської обрядової пісні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 901
Голосування Чи повірили ви у Шевченка-тренера після матчів проти Сербії та Люксембургу?
  • 1) так, команда під його керівництвом прогресує
  • 2) ні, як не було віри, так і немає
Переглянути
Погода