Вівторок, 14 травня 2019 16:53

Уперше в Україні у Львові прозвучить легендарна симфонія у виконанні чоловічого хору

Уперше в Україні у Львові прозвучить легендарна симфонія у виконанні чоловічого хору
У Львові уперше зіграють відому львівську симфонію

У рамках 38 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва "ВІРТУОЗИ", що триватиме у Львові з 15 травня по 9 червня, вперше в Україні прозвучить відома у світі симфонія "Куллерво" (Kullervo) Яна Сібеліуса.

""Куллерво" є національним символом для фінської музики, адже це перший масштабний вокально-симфонічний твір, написаний фінською мовою в умовах вимушеного шведського мовного середовища. Яна Сібеліуса гостро критикували за це революційне творіння, однак це був перший сміливий і гучний крок до незалежної Фінляндії та фінської культури", - повідомили організатори.

Тож, окрім неймовірних смислів твору, очевидною є паралель між становищем фінської та української мови, культури, коли обом націям потрібно було виборювати право на повноцінне функціонування, що робить симфонію "Куллерво" неабияк актуальною в наш час.

Сюжет цього грандіозного творіння наповнений трагізмом, глибокою філософією, що втілено мовою музики. Масштабний 75-хвилинна твір складається з 5 частин і розповідає історію Куллерво – героя карело-фінського поетичного епосу "Калевали". Життєвий шлях Куллерво складний і трагічний: загибель родини, рабство. В один момент наш герой брутально зваблює дівчину, але вона виявляється його рідною сестрою, якої він ніколи не знав. Дізнавшись це, вона чинить самогубство. Врешті, Куллерво робить те саме.

Сам композитор завжди називав "Куллерво" симфонією, проте у публікаціях слово "симфонія" з якихось причин не зазначається. Можливо тому, що форму цієї грандіозної музики важко окреслити! Це великомасштабна робота, яку відрізняє колосальна різноманітність форм руху, музичних тем, дивовижних поєднань. Особливим на той час є вплітання хору і солістів. Ян Сібеліус своїм талантом і пристрастю, вкладеними у цей твір, руйнує старі традиції і будує нові архітектурні музичні структури.

Для виконання цього світового шедевру запрошено зірок зі Швеції:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як флюгери Львова ловили міські вітри

Чоловічий хор Лундського університету – найстаріший і найвідоміший чоловічий хор в Європі, за участі прекрасних солістів – Марію Форсстрьом (мецо-сопрано) та Габріеля Суованена (баритон).

Диригуватиме видатний музикант Теодор Кухар, який п'ять років працював у Гельсінкі у Фінській національній опері та Гельсінському філармонійному оркестрі. Саме під батутою пана Теодора симфонічна поема "Куллерво" виконувалася минулого року у Фінляндії з нагоди 100-річчя незалежності. І тепер, один із найкращих диригентів Європи та США, патріот України доклав усіх зусиль, щоб презентувати цей безсмертний музичний епос українському слухачеві.

Зіграють класику фінської музики 19 травня об 19.30.

Зараз ви читаєте новину «Уперше в Україні у Львові прозвучить легендарна симфонія у виконанні чоловічого хору». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2315
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода