В Одесі колектори вимагають у багатодітної сім'ї залишити квартиру і самовільно змінили замки.
Подружжя Балабан з трьома маленькими дітьми повернулись додому і виявили, що замки їх вхідних дверей змінили. Поруч вони побачили візитку адвоката.
По телефону порадив викликати правоохоронців, пише "Сегодня".
Правоохоронці не змогли нічого зробити. В Держреєстрі власником житла зазначена колекторська фірма, яка у нотаріуса переоформила квартиру одеситів на себе. У той день Івану Балабану, його дружині і трьом дітям довелося ночувати у сусідів. Наступного дня вони знову замінили замки.
2007-го сім'я Балабан взяла кредит $66 тис. на придбання однокімнатної квартири в одному з банків з іноземними інвестиціями.
Коли почалася криза 2008-го, молода сім'я попросила банк перевести кредит у гривневий еквівалент і знизити процентну ставку, але отримала відмову. У той час пара готувалася до появи на світ первістка - сьогодні хлопчикові 8 років.
До 2011-го родина гасила заборгованість, але потім з'явилася друга дитина, і виплачувати кредит стало неможливо. За пару років стали надходити дзвінки від колекторської фірми "Кей-колект" з проханням залишити помешкання.
"Вони діють абсолютно бандитськими способами: дзвонять сусідам, змінюють замки", - нарікає потерпілий Іван Балабан. Подружжя встигли виплатити $15 тис. Зараз заборгованість становить $100 тис.
Пара обстоює свої "квадрати" і веде переговори з колекторами. Небайдужі одесити об'єднуються в соцмережах і намагаються своїми силами допомогти багатодітній родині.
"Займаються свавіллям. Незаконно це - квартиру у дітей відбирати", - обурюється одеситка Аля Аулова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мін'юсті пояснили, за якої умови забиратимуть квартиру за борги
Юрист Денис Кашкентій пояснює, що проникнення в приватне володіння - це кримінальний злочин. Якщо подібне сталося, необхідно заявляти в поліцію і проводити розслідування. Тільки в одному випадку колектори мають право втручатися: коли договір банку і клієнта передбачає передачу боргу третій особі.
"Треба сказати, що колекторська компанія - не ліцензійний вид діяльності, а підприємницький. Коли колектори вимагають щось, то це їх прибуток. Або по-іншому - вимагання, адже у постраждалих немає ніяких договірних відносин з колекторами", - зазначає Денис Кашкентій.
На форумах одесити періодично зачіпають тему колекторських фірм, зазначаючи, що методи їх роботи не завжди прийнятні.
Коментарі
2