Ексклюзиви
вівторок, 15 серпня 2017 07:08

У битві загинуло 5 тис. поляків

Між українським козацьким і польським військами біля міста Зборова тепер Тернопільської області 15—16 серпня 1649 відбулася битва. У ній зіткнулися загони Богдана Хмельницького і польського короля Яна II Казимира. Останні намагалися зняти козацьку облогу Збаразької фортеці. У фортеці після поразки замкнулися залишки війська Яреми Вишневецького.

Битва розпочалася переправою королівського війська через річку Стрипу біля Зборова. Коли переправилася половина польського війська, Хмельницький здійснив несподіваний удар по ворогові з фронту і в тил. Бій тривав до вечора.

  Битва під Зборовом під час Національно-визвольної війни українського народу. Фото: history.vn.ua
Битва під Зборовом під час Національно-визвольної війни українського народу. Фото: history.vn.ua

Втративши до 4—5 тис, поляки замкнулися в укріпленому таборі. Наступного дня Хмельницький розпочав штурм табору, але його союзник, кримський хан Іслам-Гірей, підкуплений польським королем, вивів із бою свої загони. Це примусило гетьмана підписати Зборівську мирну угоду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Богдан Хмельницький вступив у битву під Жовтими Водами

Угода легалізувала самоврядність українських козаків у межах Речі Посполитої. Ця самоврядність втілилася в козацькому державному утворенні — Війську Запорозькому, також відомому як Гетьманщина.

Національно-визвольна війна українського народу, Визвольна війна, Повстання Хмельницького — назва історичного періоду 1648-1657 років та повстання під проводом Богдана Хмельницького, під час яких Річ Посполита втратила контроль над центральною частиною українських етнічних земель. Там постала козацька держава на чолі з гетьманом. Цей період розглядається як перша фаза Української національної революції 17 ст.

Зараз ви читаєте новину «У битві загинуло 5 тис. поляків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути