Ексклюзиви
Понеділок, 18 червня 2018 09:20

У Дніпрі знайшли затоплений середньовічний човен

У гирлі Дніпра, яке розташоване в Хортицькому заповіднику, знайшли середньовічний корабель. 8 червня там же виявили затоплену турецьку галеру другої половини ХVII ст. Експедицію розпочали 7 червня.

Нова знахідка лежала на дні річки неподалік від уже відомої, повідомляють у спільноті підводних археологів Facebook

"Це був вузький човен до 4 метрів завширшки при довжині до 20 метрів. Дубовий, плоскодонний, з гострим вузьким носом, що закінчується витонченим косим штевнем. Ніс і корма збереглися краще", – повідомив керівник експедиції Дмитро Кобалія.

Автор: В'ячеслав Зайцев
  Показали знахідки із другого знайденого човна поблизу Хортиці
Показали знахідки із другого знайденого човна поблизу Хортиці

Припускають, що судно побудували у XVI столітті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під дошками підлоги виявили хрест ХІІ століття

"Фрагменти посуду, цвяхи і специфічні корабельні скоби без сумніву вказували на середньовічне походження. Обшивка кріпилася встик кованими цвяхами, для чого в дошках вирізалися спеціальні трикутні пази. Такі скоби є хорошим датуючим матеріалом і поширені на середньовічних пам'ятках Польщі, Литви та Німеччини", – зауважив фахівець.

Учені припускають, що наявність двох кораблів в одному місці може свідчити про одну історичну подію, наприклад битву запорожців з турками.

У Запоріжжі закінчують реставрацію козацької чайки. Її готують для показу відвідувачам Музею судноплавства. Бойовий корабель запорізьких козаків можна буде побачити на власні очі в експозиції музею після відкриття нового туристичного сезону.

Зараз ви читаєте новину «У Дніпрі знайшли затоплений середньовічний човен». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода