субота, 19 травня 2018 03:28

Сільська ферма експортує до Європи 25 тонн равликів

Сільська ферма експортує до Європи 25 тонн равликів
Подружжя Юськевичів чотири роки вивчає як вирощувати равликів. Фото:site.agrarnik.com

У селі Солонка біля Львова розташована ферма, яка експортує до ЄС 25 тонн равликів.

Це стало доступним у Європі через заборону збирати там природного равлика, - про це пише agronews.

Подружжя Юськевичів чотири роки вивчає як вирощувати равликів. З 2017-го зареєстрували сімейне фермерське господарство. Вирощують слимаків максима та мюллер, яких полюбляють європейці. Восени будуть готові експортувати у ЄС до 25 тонн делікатесу. Зараз займаються їхньою репродукцією. Фермерський слимак стає дорослим за дев'ять місяців, тоді як природному потрібно три роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український фермер вирощує хурму стійку до морозів

Зараз подружжя експериментує на гектарі поля. Окрім цеху для репродукції, створили спеціальну теплицю, в якій підростають малюки. Тут їх годують спеціальним ріпаком та комбікормом. Саме такий равлик є конкурентоспроможним на ринку ЄС. Його вартість за кілограм ‒ від 6 до 16 євро, тоді як зібраний у дикій природі коштує близько долара за кілограм.

"Європі взагалі цікаво український продукт равлик, вирощений в наших кліматичних умовах, але українцю цікавіше відправити європейцю чим більшу партію, оскільки за сто тонн вони заплатять значно більше, ніж за 25, за 200 заплатять більше ніж за 100", – пояснила власниця сімейного фермерського господарства "Західний равлик" Ірина Юськевич.

Фермери закликають своїх колег до кооперації, аби оминати посередників із Литви та Польщі. Там наші равлики проходять доробку та продаються до Іспанії, Італії та Франції.

"Ці ринки, що розвиваються, легше зайняти через те, що сам попит зростає зокрема, ми говоримо про равлики. Це те, яке в Україні можна виробити відповідної якості", – прокоментував начальник управління департаменту агропромислового розвитку Ігор Вус.

В Україні існує десять великих компаній і кілька десятків дрібних фермерів, які займаються равликами. Виробники експортують в Європу до 90% своєї продукції.

Науковці пересадили пам'ять від одного равлика до іншого. Операцію вдалося зробити американським науковцям з університету Лос-Анджелеса.

Зараз ви читаєте новину «Сільська ферма експортує до Європи 25 тонн равликів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути