22 серпня проект "Місто літератури для незрячих" презентував у Львові твори Івана Франка для дітей, які не бачать. Книжки будуть передані міським бібліотекам.
За всю незалежність України надруковано близько 300 книжок шрифтом Брайля, зазначила авторка проекту Оксана Потимко.
"Це лише 10-12 книжок на рік. Для дітей, які бачать, у рік друкують 2-3 тисячі книжок", - зазначила Потимко.
Завдяки проекту видали три твори Франка: "Коли ще звірі говорили", "Грицева шкільна наука" та "Сойчине крило". Досі ці твори не мали видання шрифтом Брайля.
"В Україні існував лише один центр друкування рельєфно-крапковим шрифтом — у Києві. Працював від випадку до випадку - фінансується державою і має проблеми з коштами", - каже Оксана Потимко.
Кожна книга надрукована тиражем у 30 примірників. У книзі є диск з аудіоверсією та електронним варіантом твору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незрячі кияни розкритикували таблички зі шрифтом Брайля в центрі міста
"Я осліпла за одну секунду, їдучи в трамваї. Не змогла йти клеїти конверти чи плести віники за 150 гривень на місяць. Це принизливо. Як сказав мій знайомий: мала осліпнути, щоб стати трішки кориснішою, ніж була до того. Отримую кайф від того, що зараз роблю. Хоча цього навіть багато незрячих не розуміють. У нас люди після спеціалізованих інтернатів навчені бути споживачами. Вони думають, що їм мають дати. Коли в середовищі сліпих з'являється людина, яка не просить і не западає на кілограм гречки... А коли тебе ще показують по телевізорі та посилають закордон... Все, тобі - капець", - каже Потимко.
16 вересня в рамках львівського Форуму видавців буде дискусія "Чи потрібна книга Брайля в епоху інформаційних технологій".
Нагадаємо, що незрячі Львівщини можуть переглянути театральні вистави завдяки радіо-гідам.
Коментарі