Полтавка Ірина Григорова виготовляє вишивані дизайнерські маски з чорного льону в подарунок для жінок-поліцейських.
Майстриня розповіла Gazeta.ua про свою ініціативу.
Після оголошення карантину в Полтаві минулого тижня закрилися магазини, які не продають товари першої необхідності. Серед них - мережа магазинів для творчості. Однак, для директора творчого культурно-освітнього центру"Артландія" це не значить сидіти, склавши руки.
"У мене дочка працює в поліції в Києві. Вона увесь час на передовій. Мені боляче. Молюся за неї щодня. На вихідних ми придумали зробити для неї та її колег дизайнерські маски. Перші п'ять зробили та відправили наступного дня. Сьогодні вона може їх отримати", - розповіла Ірина Григорова.
Її донька Людмила Мазур працює в карному розшуку. Пішла туди, наслідуючи батька. Він служив у правоохоронних органах та загинув під час виконання службових обов'язків.
Щоб підтримати доньку, пані Ірина разом зі знайомою майстринею розробили викройку та дизайн захисних масок. На чорному, під поліцейську форму, натуральному льоні розквітли яскраві візерунки. Васильки, фіалки та ромашки, ягоди вишні та кетяги калини, вишиті хрестиком, додають маскам елегантності та нагадують, що їх володарка - не тільки правоохоронець, але й жінка.
"Беремо чотири шари натуральної тканини. Вишиваємо вручну яскраві візерунки. Виглядає ошатно. Однак наголошую, що це дизайнерська маска, а не медична. Вона потребує додаткового захисту – спеціальної вставки. Або можна надягати її поверх звичайної медичної маски", - пояснила пані Ірина.
Їй допомагають наразі ще п'ять майстринь. Роботу організували швидко. Використовують робочі запаси тканини, на яких зазвичай виконують замовлення на ручну вишивку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка розповіла, як відкрила магазин в Йорданії
Маски не продають - лише дарують жінкам-правоохоронцям. Для акції спеціально започаткували хештег #даруюмаску. Після опублікованого в суботу допису дизайнерку буквально завалили проханнями. Пишуть не лише з Полтави та Києва, але й з інших міст - навіть з далеких Одеси та Львова. Це значно перевершило сподівання та можливості.
"Прийшлося навіть повідомити, що тимчасово припиняємо приймати замовлення. За першу добу прийшло замовлення на понад 100 штук. А ми працюємо вп'ятьох. За день можемо зробити від 10 до 15 масок. Однак, багато людей просяться, щоб їм підвезла тканину і хочуть спробувати вишивати. Правда, не знаю поки що, як це зорганізувати", - розповіла жінка.
У вівторок свої маски отримають співробітниці патрульної та ювенальної поліції Полтави. Наступними - замовниці з інших міст.
Пані Ірина також мріє, щоб її ініціативу підхопили інші майстрині - не тільки в Полтаві, але й в інших містах України. Також, хотіла би підтримати і лікарів. Тільки вишивку робити на білому тлі, яке пасує до уніформи медичних працівників.
Обіцяні урядом маски в аптеках так і не з'явились. Двері мереж прикрашають оголошення "Масок і антисептиків немає". Проте цим товаром активно торгують в інтернеті. Останні дні на маски пропонують акційні ціни.
Попит, що перевищує пропозицію, стимулював підприємців освоювати нові технології виробництва. Наприклад, окремі ательє одягу перепрофільовуються на пошив масок.
Коментарі