Унікальний музей гармонік у Жашкові налічує сотню раритетних інструментів. Їх зібрав музикант та колекціонер Іван Сухий. Він проводить відвідувачам музичні екскурсії, дає пробувати грати та розповідає про найкоштовніші експонати. Зокрема, є три гармоніки першого російського гармоніста Петра Невського та інструмент отамана Нестора Махна.
"Гармоніка Нестора Махна знайшов у селі Крутьки Золотоніського району Черкащини, - розповідає Іван Іванович журналу "Країна". - Махно там влаштовував погроми євреїв. Коли його погнала Чапаєвська дивізія, свою гармошку лишив у селі. Її зберігав мій друг-гармоніст. Міг залишити у себе, та передав у мій музей, щоб зберегти. Це - тульська гармоніка із 1920-х. У своєму щоденнику вчителька Галина Кузьменко, дружина Махна, писала, що її чоловік ввечері міг випити, а на ранок - грати на гармоніці й ганяти гусей. Інструмент досі видає звуки. Але щоб грати, його потрібно реставрувати".
Музей діє із 2006 року в кімнаті Жашківської музичної школи. Облаштували приміщення та побудували окремий вхід на кошти 44 меценатів.
Іван Іванович проводить екскурсії щодня. Зустрічає відвідувачів біля входу в музей, граючи на гармоніці. Деякі експонати із музейної колекції робив власноруч.
"28 років тому зробив гармоніку-чобіт. Донька Оксанка побачила, як росіяни грають на подібному в шоу "Играй гармонь". Попросила зробити схожий. Чобіт складав близько 5 місяців. Старе взуття приблизно 45 розміру випадково знайшов у місцевому будинку культури. Музичний механізм всередині закладав сам. Кнопки поставив з боку халяви і каблука. У мене ще є одна подібна гармоніка з жіночого взуття. Форма чи розмір на звук не впливає".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти зіграли хіт Despaсito на гармошках
Повний матеріал про експонати музею гармоніки в Жашкові читайте в журналі "Країна" від 26 липня.
Коментарі