Кримська татарка Ельзара Ібрагімова уклала контракт з Нацгвардією і склала присягу на вірність Україні. Пішла служити кулеметницею у військовій частині №3008, яка дислокується у Вінниці.
З Криму переїхала з сім'єю на Вінниччину до рідних у 2013 році, за рік до анексії. Після школи вивчилась на перукаря-візажиста. Але по професії не змогла працювати.
"Кожна людина приходила і приносила в мій дім свою енергетику. І не завжди позитивну. Траплялись клієнти, так звані — енергетичні вампіри. Вони дуже стомлювали. Витягували всю енергію. Тому кинула цю роботу і почала працювати у ресторанному бізнесі. Починала з офіціантки-бармена у сусідньому селі. Коли навчалась у Вінниці, паралельно працювала офіціанткою в різних ресторанах, а потім менеджером. Рано почала працювати, щоб не сидіти на плечах у батьків", - згадує Ельзара Ібрагімова.
Служити в армії мріяла ще підлітком. Тоді з подружкою уявляла, як створять армію для дівчат, таку як для хлопців.
"Єдине, що мене зупиняло, то це б доводилося стріляти. Переломним моментом став кінець 2018 року і початок 2019-го. Тоді вирішила кардинально змінити життя. Звільнилась з ресторану, де працювала менеджером. В той час побачила оголошення в інтернеті на якому сайті, що військова частина №3008 Нацгвардії запрошує на роботу. Я пішла у відділ кадрів. Почала збирати документи. Ніхто в сім'ї не знав про це. Ні чоловік, ні батьки. Досі пам'ятаю, вираз обличчя свого майбутнього чоловіка. Тоді якраз святкували річницю знайомства. Він миє посуд і я видала: "я йду в армію". Настала хвилина тиші. Подумав, що то мене його мама налаштувала стати військовою. Вона служить у ЗСУ. Працює кухарем. Дуже зраділа такій новині. Натомість моя мама засмутилась", - розповідає дівчина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ресторатор розповів, як стати успішним в бізнесі
Мама відмовляла від думки стати військовою і підписувати контракт.
"Велику підтримку надав підполковник Протопіш та капітан Влад Богданов. Вони по-людськи говорили. Що буде тяжко. Вперше прийшла до них у червоному кашеміровому пальті і на підборах. Дав поміряти 14-кілограмовий бронежилет, щоб відчула, що це таке. З ним прийдеться бігати. Саме з їхньою підтримкою і настановами я все змогла. Пройшла курс молодого бійця і прийняла присягу", - говорить військова.
У Харківському військовому інституті танкових військ НТУ "ХПІ" вперше вступили дівчата.
6 дівчат пройшли набір до вишу, який скасував "монополію" чоловіків у царині озброєння та військової техніки механізованих і танкових підрозділі.
Коментарі