Неділя, 16 вересня 2018 15:42

Колекцію українських поштових марок оцінюють у мільярди доларів
6

Два роки тому у Вінниці відкрили музей української марки імені Якова Балабана. Такий – єдиний не лише в Україні, а й у Європі.

Один із засновників – американець українського походження Олександр Балабан із Нью-Йорка. Його колекція української марки оцінюють у мільярди доларів. Її вважають найбільшою у світі. Налічує приблизно понад 10 тисяч екземплярів.

Музею української марки – 2 роки: сучасна українська марка входить в десятку кращих в Європі
Фото: Тетяна САРАХАН
Музею української марки – 2 роки: сучасна українська марка входить в десятку кращих в Європі
Музею української марки – 2 роки: сучасна українська марка входить в десятку кращих в Європі
Музею української марки – 2 роки: сучасна українська марка входить в десятку кращих в Європі
Музею української марки – 2 роки: сучасна українська марка входить в десятку кращих в Європі

"Сучасна українська марка входить в десятку кращих в Європі. Дуже красиві марки з зображенням українського одягу та головних уборів. Дивовижні марки з старовинними хатами та водяними млинами", - говорить Gazeta.ua директор музею Катерина Антонюк.

Зараз колекціонери дуже цінують марки, з яких можна скласти у пазл цілісну картину. Вже 20 областей України випустили марки-пазли із зображенням обласного центру.

"Марки даруємо школярям. Дуже часто приходять з батьками і купують їх.

Коли вдома починають сім'ями шукати історію кожної марки, починають захоплюватись", - каже директор музею.

Наймолодший відвідувач 6-річний колекціонер вже має 100 марок. Розкаже про них до найменших дрібниць. Найстаршому відвідувачу 92 роки.

"Марка - це спомин старого життя. У музеї колекціонери зустрічаються і влаштовують зустрічі. Їм пропонуємо каву, чай. З дому можуть пиріг принести. Торік світло вимикали. То свічки їм засвічували. Їх це так заворожувало", - розповідає Катерина Антонюк.

Музей відвідують жителі усіх міст України. У перші місяці найбільше відвідувачів було з Умані та Харкова.

"Найбільше іноземців приїхало, коли в Україні проходило Євробачення. Один німець, як приїжджає по справах до Києва, то заїжджає до нас з перекладачем. Привозить марки 3 Рейху. Ми їх ще не показували. Коли німці були в Україні, то випускали свої марки. Син Богдана Ступки також колекціонує марки, то викупив усі марки із зображенням свого батька", - каже музейник. - Зараз новий тренд. От дружить декілька сімей. Скидаються грішми і роблять іменнику подарунок – поїздку до українського міста гуртом. Заходять до нас і ще й відправляють листівки своїм рідним та знайомим. Один хлопчик підписав листівку мамі: мамусю я тебе дуже люблю. Приходить ця жінка з подякою".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили марку на підтримку Олега Сенцова

Музей хочуть розширити. Представлена колекція – це менш, ніж 1% того, що ще не показали з колекції Олександра Балабана.

В колекції Балабана є багато цікавих екземплярів. Марка "Проголошення Незалежності Карпатської України 15 березня 1939". Марка на авіалист Львів-Відень з надпечаткою авіапошти та печатками львівської пошти на марках Австрії для першої регулярної поштової лінії Відень — Краків — Львів — Київ (1918). Також поштові марки Західно-Української Народної Республіки. Є марки Російської імперії, але гашені українським тризубом.

Є марка Гомеля, який на той час був частиною України. Є марка з Ростова-на-Дону, теж погашена тризубом. Представлена марка 1919 року з Покуття - одна з восьми, які ще збереглися у світі. Є марка, аналогів якої у світі збереглося лише п'ятнадцять екземплярів.

Укрпошта випустила марку із зображенням загиблого музиканта, лідера групи "Скрябін" Андрія Кузьменка ("Кузьми")

Укрпошта зазначає, що марка випущена тиражем 130 тис. примірників, її номінал - 9 грн.

Зараз ви читаєте новину «Колекцію українських поштових марок оцінюють у мільярди доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 579
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути