Львів'янам перестали вивозити сміття через пожежу і зсув на Грибовецькому сміттєзвалищі. Компанії, які збирали побутові відходи у мешканців, попросили зачекати та вибачились за тимчасові незручності.
"Шановні львів'яни! Просимо вибачення за тимчасові незручності, які виникли у зв'язку з неможливістю проведення повноцінного забору відходів у місті Львові. Така ситуація виникла як наслідок пожежі на сміттєзвалищі поблизу села Великі Грибовичі. Як тільки функціонування сміттєзвалища буде відновлено, нами буде оперативно забезпечено якісний та належний забір відходів", - зазначили в адміністрації компанії з вивозу сміття "АВЕ Львів".
Зменшили вивіз відходів з контейнерних баків львів'ян, з 30 травня. Мешканцям пояснюють, в такій кількості, його просто нема куди відправляти. Поки ситуацію називають не критичною, але готуються до найгіршого.
"За добу зі Львова на сміттєзвалище вивозилося від 800 до 1000 тон сміття. Зараз сміттєзвалище в Великих Грибовичах перекрили місцеві мешканці. Невеликими об'ємами просимось на вивіз на Стрийське сміттєзвалище, Самбірське і Червоноградське. Але там передбачений полігон для невеликих об'ємів відходів. З нашими їм не справитись. Ситуація поки не критична в місті, але якщо найближчим часом нічого не зміниться, не можу й прогнозувати що буде - сміттєва катастрофа", - каже Юрій Денца із компанії вивозу сміття в Львові "АВЕ Львів".
Нагадаємо, влада Львівщини вже кілька років поспіль обіцяє на місці Грибовецького сміттєзвалища побудувати завод з переробки побутових відходів. Він би мав займати територію 4-5 гектарів, замість 40, які має зараз саме сміттєзвалище. Але досі так і не вдалось знайти ні фірми забудовника, ні коштів на будівництво.
Читайте також: У рятувальників на Грибовецькому сміттєзвалищі закінчується питна вода
"Будівництво заводу не буде вирішенням питання. Це по перше займе багато часу, по друге на даний момент мало, хто зможе оплачувати потрібну суму за вивіз відходів на такий завод. Врятувати Львів зможе потужна лінія сортування сміття. Це б дало можливість значно скоротити кількість відходів, які потрапляють на звалище. Або збудувати полігон - не звалище, для захоронення відходів. Такий, щоб відповідав європейським стандартам якості", - додає Донца.
Коментарі