субота, 22 вересня 2018 21:04

"Їхали на навчання, а опинились на війні" - зібрали свідчення про оборону Луганського аеропорту

"Їхали на навчання, а опинились на війні" - зібрали свідчення про оборону Луганського аеропорту
Автори намагалися якнайбільше розказати про оборону Луганського аеропорту. Фото: Оксана Княжик

У Львові на 25-му Форумі видавців презентували першу в Україні книжку про оборону Луганського аеропорту "У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту". В хроніці зібрали спогади очевидців тих подій, військовослужбовців.

Книгу написали п'ятеро авторів. Координатор проекту - Сергій Глотов, керівник благодійного фонду "Народна підтримка воїнів АТО". Книжку створили з метою увіковічнення подвигу героїв Луганського аеропорту.

"Ідея створення книги про оборону Луганського аеропорту виникла ще у 2015 році, - каже Сергій Глотов. - Ми хотіли увіковічнити ці подій з одного боку, а з іншого - віддати шану тим людям, які боронили аеропорт. За час оборони Луганського аеропорт у, а це 146 днів, відбувалося дуже багато подій і боїв, наші хлопці відважно зупиняли ворога. Не зважаючи на все це, в аеропорт не зміг потрапити жоден український журналіст. Тому дуже мало було свідчень і ті люди, які боронили аеропорт вважали, що це історія, яка несправедливо забута. Там відбувались бої і операції не лише по звільненню Луганського аеропорту, але й операції по звільненню українських міст і населених пунктів, таких як Хрящувате, Новосвітлівка. Коли хлопці зайшли в аеропорт то ще навіть не оголосили Антитерористичну операцію, тому увага преси це оминула. А вихід з аеропорту був тоді, коли відбувались трагічні події Іловайського котла і під час цих боїв загинула велика кількість військовослужбовців".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили дзвін пам'яті, присвячений загиблим на Донбасі воїнам

Автори намагалися якнайбільше розказати про оборону Луганського аеропорту.

" Російська пропаганда припідносила це як поразку, тому наше завдання в цій книжці було розказати про те, що це не було поразкою, бо наші військовослужбовці виконали всі завдання, які ставили перед ними. Проект є волонтерським. Ми записали розповіді більше 120 безпосередніх учасників оборони. Ці спогади розшифровували понад 40 наших волонтерів. Ми майже рік їздили Україною і записували ці спогади. В книзі розповідається не тільки про бої, але й про те, як зароджувався волонтерський рух на Луганщині і що багато людей за допомогу українській армії поплатилися життям. В деяких населених пунктах розстрілювати цілі сім'ї за те, що вони допомогали українським військовим. Цю книгу ми створювали 2 роки як історичну хроніку подій. Вона побачила світ в травні цього року у видавництві "Фоліо".

В книзі також є фото, які робили військові в аеропорту. Це одна з перших хронік про війну. В кінці книги є список загиблих на Донбасі за цей період, в який увійшли увійшли 194 особи.

"Це унікальна та історична книга. Список героїв, які є в кінці збережеться на вічність, - каже Юрій Руденко, учасник оборони Луганського аеропорту. - В книзі описано багато чого, але кожен коментар, кожна людина – це історія. З кожного героя можна писати окрему книжку. Тут описані основні тези, а якщо взяти кожну людину, то можна зробити книжковий форум тільки по обороні Луганського аеропорту. Ми, кадрові військовослужбовці їхали на навчання, а опинились на війні. З кожним днем, з кожної ситуації вчилися знаходити вихід. Саме так наш характер міцнів".

У Львові на 25-му Форумі видавців Богдан Логвиненко і Павло Пашко презентували проект Ukraїner. Це новий медіа-проект, який має на меті шляхом ретельних досліджень зрозуміти і сформулювати, ким ми є.

Зараз ви читаєте новину «"Їхали на навчання, а опинились на війні" - зібрали свідчення про оборону Луганського аеропорту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути