Художниця Ольга Солдатова з селища Ліски, що в кількох кілометрах від Одеси, придумала, як урізноманітнити дозвілля з дітьми.
Прогулюючись в парку з її малюками, 9-річної Сонею і 3-річним Костею, вона прикрашає дерева кумедними малюнками звірят.
"Просто так гуляти нудно, - каже Ольга. - А так і веселіше, і людям користь. Іноді проходжу, дивлюся - а дерево так і проситься, щоб щось на ньому намалювати".
З подачі 38-річної Ольги парк в рідному селищі перетворився вже в справжній звіринець. Ось з дупла визирає пустотлива білочка, а лісовий доктор дятел оглядає дерево по-сусідству. Поруч причаїлася сова, а трохи далі їжачок ховає яблука.
"Найчастіше я малюю звірів, яких можна зустріти в парку, - розповіла нам Ольга. - Але думаю розбавляти і іншими. Наприклад, намалювала ведмедя до дня народження знайомого хлопчика Міші, хоч він в цих краях і не водиться. Цей малюнок я присвятила всім ведмедикам".
Такий вид мистецтва називається Nature-art. Художниця наносить зображення акриловими фарбами, а після закріплює лаком. На створення одного малюнка йде максимум годину. Акрил - фарба стійка, може пережити і вологу, і морози. А якщо зображення зіпсується, художниця підправить.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ очима короткозорих: художник створює гіперреалістичні картини
- Для такого творчості підійде будь-яке дерево з дуплом або відкритої корою, - каже майстриня. - Ідеально - якщо поверхня гладка, тоді малюнок виглядає ефектніше. Але траплялося і на шорсткою малювати.
Багато дітей навіть думають, що це справжні тварини. Виглядають вони і справді як живі.
Коли закінчаться дерева в рідному парку, піде прикрашати інші. До того ж уже зараз вона доглядає деревця вздовж доріг і тротуарів. У міських парках буде малювати кішок і собачок, у моря - риб і чайок. А один з парків хоче присвятити рідкісних тварин з Червоної книги. Є також ідея розробити щось на зразок квесту з пошуку звіряток.
Американський художник Томас Дайнінгер довго і наполегливо працював, щоб зробити щось схоже на оптичні ілюзії.
На полотні спочатку видно начебто портрет чоловіка. Але картини не мальовані, а зроблені із сміття.
Дайнінгер використовує голови ляльок, старі фотографії, папір, прикраси та інше.
Коментарі