Директор гімназії імені Богдана Лепкого у місті Дрогобич на Львівщині розпочав голодування. Протестує проти свавілля міської влади щодо статусу гімназії.
"Від 1 вересня 2016 року з міського бюджету заборгували півмільйона на зарплати учителям. У гімназіях, на відміну від звичайних шкіл, учні діляться на групи на більшій кількості предметів. Кожну групу веде інший вчитель, який має за це отримувати зарплату. У нас додатково діляться на дві групи література і математика. За додаткові поділи вчителям мають платити не з міністерства, а з міського бюджету, оскільки гімназія дає кращу якість освіти, ніж звичайна школа. Натомість упродовж останнього навчального року виходить, що п'ять учителів залишаються зовсім без зарплати", – пояснює директор гімназії Іван Лепкий.
Середня зарплата вчителів у гімназії, зі слів директора, становить 6-7 тисяч гривень.
"Ми отримуємо надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 20%. З 1 вересня до 1 січня, щоб вистачило на зарплати усім, я і 60 учителів віддавали зі своїх надбавок 13%, а це близько 400-500 гривень. Потім нам видали 135 тисяч гривень, то з січня ми віддаємо 9% надбавок. Але набігла кругленька сума, тому надалі не будемо терпіти такого", – продовжує директор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Останню зарплату видали чоловічими куртками"
Він та інші вчителі 13 червня оголосили почергове голодування. Кожен голодуватиме 2-3 дні.
"Міський відділ освіти зазіхає на статус гімназії. У статуті про цей поділ предметів спеціально наробили помилок. Я за це подав до суду. 60 учителів подали позови про невиплати", – зазначив він.
Під міською радою Дрогобича учителі 13 червня проводили пікет. Чиновники не вийшли до них. Не відреагували на вимоги.
Найбільше в Україні можна заробити у сфері фінансової та страхової діяльності. Середня зарплата таких фахівців становить майже 12 тис. грн. Найменші в Україні зарплати – у сферах харчування: 4,6 тис. грн, у сільському, лісовому та рибному господарстві - 4,8-5,1 тис. грн. Освітяни та медики заробляють до 5,3 тис. грн.
Коментарі