На Водохреще, 19 січня, більше тисячі вінничан занурилися у воду на Вишенському озері. Біля ополонок утворювалися довгі черги.
Серед бажаючих скупатися знайшлися люди, які пірнають на Водохреще більше 50 років.
"Я спочатку навчився купатися, а тоді ходити. Виріс біля ставка. Купалися з друзями в усі пори року. Часто грали хокей. Не раз провалювалися у крижану воду. Як зараз пам'ятаю, намочимося, скупаємося і бігом додому. Коли тріскав лід, ми плавали на крижинах. Вискакували на них як на плоти, замість весел брали палиці й доганяли один одного. Завдяки цьому ніколи не хворіли. Хвороба, то злочин. А для себе не треба бути злочинцями", - розповідає Gazeta.ua 56-річний Микола Нетребський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому купання на Водохреще корисне для людини
Занурюватися на Водохреще в ополонку почав у 5 років.
"За 52 роки жодного разу не було такого, щоб я не скупався на Водохреще. А дружина Марія сьогодні купається перший рік. Ніколи до цього її не змушував. А тут вона сама захотіла. Каже, що сподобалося.. Ми з нею займаємося спортом, ведемо здоровий спосіб життя. Зимою кожного ранку йдемо на стадіон і босими бігаємо на снігу", - каже Нетребський.
Рятувальники обладнали три спеціальних ополонки. На березі спорудили дві роздягальні для жінок і чоловіків у вигляді наметів. Купалися навіть школярі.
"Ми прийшли з татом. Він запитав чи не хочу скупатися. Я погодився. Пірнаю перший раз. Спочатку було трохи страшно. Із першого разу не зміг зайти у воду, бо дуже холодна. А коли виліз, стало тепло. Зі мною за компанію купалися ще сусідка з подружкою", - розповідає 11-річний Владислав Черняховський.
19-річна Інна Немировська купається в перше.
"Я пірнати в ополонку не планувала. Подруга купається чотири роки. Взяла мене на "слабо". Сказала, о не зможу зануритися під воду з головою. У результаті посперечалися на коробку цукерок. Якщо три рази пірну, то виграю. У воді думала дальше колін не зайду. Якби не спір, то, напевно, вийшла б сухою. Зараз ідемо пити цукерки з чаєм", - ділиться Інна Немировська.
Коментарі