Масову загибель бджіл зафіксували у селах Стрижавка Ставищенського району та Лобачів і Нове Життя — у Володарському. Ймовірною причиною може бути отруєння хімікатами, якими обробляли поля.
Загинули близько 200 бджолосімей.
— Звернулися зі скаргами 10 господарств. Поліція склала протокол. Сільський голова тепер має зібрати всіх представників господарств і вияснити, хто став причиною лиха, — говорить голова Спілки пасічників Ставищенського району Петро Шалієвський, 60 років.
За результатами розслідування обласної Держпродспоживслужби встановили, що кілька агропідприємств обробляли ґрунт гербіцидами на посівах кукурудзи. Пасічників не попередили.
— Зразки загиблих бджіл відправили для дослідження в Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, — продовжує Петро Антонович. — Керівник Держпродспоживслужби намагатиметься оплатити діагностику з бюджету області. Це дуже дорого для звичайного пасічника. Ситуація, як і торік, катастрофічна. Ми всю зиму спілкувалися з агропідприємствами. Але вони відказують, що працюють за певною технологією. Найгірший обробіток у денний час медоносних культур — внесення грунтових гербіцидів. Коли через аерозольні хмари пролітає бджола, то або гине зразу, або несе цю отруту в сім'ю. Препарати ефективні від шкідників, але шкодять бджолам і навіть людям.
Держпродсподживслужба підготувала законопроект, який передбачає штрафи для аграріїв, які не попереджають пасічників про обробку полів. Верховна Рада його поки що не розглянула.
Коментарі