Недаремно кажуть, що більше втомлюєшся не від зробленого, а від незробленого. Іноді цього незробленого так багато, що взагалі не знаєш, із чого почати. Справи накопичуються як сніжний ком. Добре, що є методики та інструменти, щоб зробити своє життя більш продуктивним та щасливим.
Списки справ працюють
Деякі люди не можуть жити без списків. Іншим складно себе організувати та почати щось складати та записувати. Але складання планів справді важливе. Так ви все тримаєте перед очима й можете розставляти пріоритети. Але не варто перевантажувати список завданнями, які ви точно не зможете виконати. Це буде лише демотивувати.
Інструмент:
Магнітний планер на холодильник. Виберіть дизайн, який вам подобається і який гармонує з приміщенням. Наприклад, планери з Гусем ілюстраторки Надьожної або планери з принтами українських дизайнерів Олександра Шатохіна та Марти Гожої. Все від бренду Gifty.
На кожному планері є:
• To-Do лист для запису важливих справ, які потрібно встигнути;
• розклад на тиждень, щоб нічого не забути та не пропустити;
• блок для вільних нотаток та пам'яток;
• трекер звичок, щоб допомогти сформувати нові корисні звички.
Магнітний планер завжди перед очима і його складно ігнорувати.
Складне спочатку
Візьміть за звичку завжди виконувати спочатку найскладніші завдання. Ви відчуєте полегшення після їх завершення, і це додасть натхнення та продуктивності. Навпаки — складне завдання, яке маячить попереду, не дає зосередитись на поточних справах. Метод ще називають "з'їсти жабу".
Інструмент:
Паперовий планер. Планер допоможе наочно побачити, в які дні й що заплановано. Це може бути класичний лаконічний блокнот або блокнот з перчинкою на кшталт планерів "Гусь Вішенка" (18+) або "Гусь організований" від Gifty. З міні-ілюстраціями з іронічним Гусем від художниці Надьожної, кольоровими вставками, блоками для планування та сетом наклейок. Обидва планери у твердій обкладинці з матовою ламінацією та вибірковим лаком. Усередині якісний папір приємного молочного відтінку.
Щоденник цілей
Якщо якась справа займає надто багато часу – готування, ранковий вихід із дому тощо — спробуйте зрозуміти чому. Можливо, проблема довгих зборів не в тому, що нічого надіти, а в прокрастинації через роботу, яка не подобається. І оновлювати треба не гардероб, а життя.
Інструмент:
Щоденник цілей. Ще його називають мотиваційний щоденник, щоденник успіху, щоденник щастя. Як це працює? Коли у вас є ціль в голові, це просто ідея. Але як тільки ви її записуєте, вона стає відчутною, більш матеріальною.
Використовуйте техніку фрірайтинг для визначення своїх цілей. Фрірайтинг — це тип писання у потоці свідомості, коли ви просто пишете все, що спадає на думку, поки не закінчаться слова. Жодних переривань, стирань чи перевірок граматики в процесі! Щоденник допоможе зрозуміти, що дійсно важливе, а чого час позбутися у своєму житті.
Візьміть блокнот, який вас надихатиме. Наприклад, із колекції Inspiring від Олександра Шатохіна + Gifty.
Щоб жити ефективніше та отримувати бажане, вам не потрібно використовувати всі 24 години на добу. Натомість варто навчитися застосовувати методики, які допоможуть зробити більше за короткий час. Та сама формула "працюй з розумом, а не до ночі".
Коментарі