
Деякі захворювання змушують людину постійно вимірювати рівень глюкози в крові, та її контроль є гарантом безпеки, комфортного життя та лікування в комплексі. Щоб зробити процедуру вимірювання показників зручною та безпечною були випущені спеціальні ланцети, що сприяють автоматизації процесу вимірювання цукру.
Ланцетом є невеликий пристрій у пластиковому корпусі, куди вмонтована голка. Коли використовуються ланцети, людина може проколоти шкіру на пальці для забору капілярної крові. У такому виконанні їх зручно використовувати у домашніх умовах, вимірюючи показник глюкози у будь-який зручний час. Після цього приймається рішення про прийом препаратів або відмову від них на основі отриманих результатів.
Різновиди ланцетів
Виробники випускають ці прилади окремо або як елементи інших інструментів та приладів для вимірювання рівня глюкози. Тому виділяють дві великі категорії ланцетів:
1. Автоматичні. Для спрацьовування зі шкірним покривом необхідно лише одне натискання. Як тільки прокол стався, голка ховається в корпус, щоб повторно не відбувся прокол. Надалі такий пристрій не використовується, тому що він одноразовий.
2. Універсальні. Подібні ланцети є однією із складових ручки-проколювача. Голка знаходиться у пластиковому корпусі та виймається лише перед фактичною процедурою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ розширяє список ліків, які продаватимуть за е-рецептом
У виробництві використовуються міцні, екологічно чисті та гіпоалергенні матеріали. Вони не вступатимуть у реакцію з кров'ю, шкірними покровами та іншими сполуками. Голки стерильні та виготовляються із медичної сталі, а перед пакуванням проходять стерилізацію.
Ланцети для глюкометра
Застосування глюкометра обов'язкове для хворих на цукровий діабет. З його допомогою вони вимірюють рівень цукру в крові та приймають відповідні препарати. Пристрої оснащуються фірмовими ланцетами, але коли вони закінчуються, можна купити альтернативні варіанти.
При виборі ланцетів необхідно відзначити діаметр та калібр голки, а також глибину проколу. Щодо калібру виробники використовують маркування 21G, 26G, 28G. Тонка голка не створює дискомфорту, але з її допомогою не завжди вдається взяти достатню кількість крові для аналізу.
Більшість глюкометрів проколюють шкіру на глибину 1,5-1,6 мм. За потреби отримати велику кількість крові глибина збільшується до 1,8–2,1 мм. Також є голки для проколу на глибину 2,4 мм, але вони використовуються у випадках, коли груба шкіра.
Реклама медичних виробів. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов'язково ознайомитися з інструкцією.

Щоби зменшити ризик появи діабету, варто мінімізувати споживання або взагалі відмовитися від доданого цукру і попередньо оброблених продуктів харчування, включно з обробленими зерновими продуктами (борошно, білий рис). Краще – замініть їх на цільнозернові.
Намагайтеся збільшити споживання клітковини – овочів та фруктів. Фрукти та овочі, які не містять крохмалю, повинні становити щонайменше половину щоденного раціону.
Коментарі