Сади українських господарів багато десятків років не обходяться без волоських горіхів. Про користь його плодів відомо всім. Горіхи є джерелом Омега-3, вітаміну В, магнію та амінокислот. Відповідно і ціна на них кусається. Подекуди вартість за кілограми перевищує 300 грн.
Хоч український клімат та ґрунт добре підходять для вирощування волоського горіха, отримати плоди дійсно високої якості не так просто," — переконує агроном Петро Заєць: "Для комерції ідеально підходять плоди з тонкою шкаралупою, вагою близько 15-20 г. Ядро повинно легко відділятися і мати плівочку світлого кольору. Вирощуючи навіть кілька дерев з такими плодами, можна непогано заробляти".
Як виростити волоський горіх
Агроном радить обирати лише дерева перевірених сортів. Найкраще висаджувати їх у відкритий ґрунт навесні, аби вкоренилися до холодів. Місце для висадки повинно бути без застою води та за 4 м від інших великих дерев. Попередньо в ґрунт необхідно внести добрива, наприклад Суперфосфат, Діамофоска, Екоплант. Поливати горіх треба по мірі висихання землі.
"Від якості сіянців та правильної посадки залежить практично 90 відсотків успіху. Дерево, вирощене аматорським шляхом від простих сіянців, дасть перший урожай років через сім. З часом такий горіх плодитиме рідше, а плоди будуть гіршими. Сортові дерева стійкі до морозів та хвороб. Плоди дадуть уже через два роки".
Популярні сорти волоських горіхів з великою врожайністю:
"Іван Багряний" — низькорослий сорт. Сіянці плодоносять на 4-й рік, прищеплена форма — на 2-й. Ядро горіха практично білого забарвлення, солодке. З дерева можна зібрати 30 кг плодів.
"Кочерженко" — карликовий сорт. Перше плодоношення буде на 8-й місяць. З одного дерева можна отримати до 50 кг плодів. Ядро горіха з відмінними смаковими й товарними якостями.
"Ідеал" — низькорослий сорт. Перші плоди дає на 2-й рік. При правильному формуванні крони, стабільне плодоношення настає з 10-го року життя і може тривати до 200 років.
Не варто ігнорувати й нові сорти сіянців волоських горіхів:
"Велетень" — невибагливий сорт з високою стійкістю до морозів. Плодоноситиме на 5-й рік після посадки. З одного дерева можна зібрати близько 100 кг горіхів. При цьому середня маса плоду 40 г.
"Каларашський" — десертний, великоплідний сорт. Урожайність висока. Горіхи круглі, трошки ребристі, середня вага кожного до 17 г.
"Скіноський" — маслянистий великоплідний сорт. Крона і висота дерева середнього розміру. Кожен горіх важить в середньому 14 г.
Де купити сіянці волоських горіхів
"Купувати насіння навіть відомих вам сортів треба лише в перевірених агрокомпаніях. Не беріть у перекупів. Сьогодні вони є, завтра — немає. За проданий товар не нестимуть відповідальності. Ризикуєте лишитися ні з чим. Хороших горіхів з такого дерева можна не дочекатися і через 15 років", — радить Петро Заєць.
За доступною ціною якісні сіянці продає магазин "Все росте". Вони реалізують лише оригінальне сертифіковане насіння перевірених виробників. Мають великий асортимент та швидку доставку до місця проживання покупця. Крім сіянців, у "Все росте" можна купити добрива, ґрунтосуміші, засоби захисту рослин, інструменти для саду тощо.
Замовити сіянці та отримати консультацію про посадку можна на сайті або за телефонами 0 (800) 30 12 24, 0(67) 000 12 24, 0(66) 000 12 24
Коментарі