Ексклюзиви
Вівторок, 30 листопада 2021 18:08

Чим теплові насоси кращі від традиційних котлів

З кожним роком вартість енергоресурсів зростає і все актуальнішим стає альтернативне опалення. Перехід на екологічні джерела тепла відбувається поступово, бо передбачає додаткові витрати на обладнання. Але ці вкладення виправдані. Вони окуповуються, роблять власників більш енергонезалежними і не шкодять навколишньому середовищу.

  Чим теплові насоси кращі від традиційних котлів
Чим теплові насоси кращі від традиційних котлів

Комфортним і затишним житло можна зробити за допомогою теплових насосів від компанії Альтернетика. Вони перетворюють енергію повітря, води або землі на тепло для обігріву будинків. Це технологія, яку вже широко використовують у світі.

Переваги теплових насосів:

• безпечніші, ніж системи опалення з використанням викопного палива;

• дешевші в експлуатації, ніж твердопаливні, газові та електрокотли;

• високий коефіцієнт продуктивності;

• термін експлуатації до 50 років;

• можуть охолоджувати житло влітку;

• легко обслуговуються;

• не потребують дозвільної документації

  Теплові насоси безпечніші, ніж системи опалення з використанням викопного палива
Теплові насоси безпечніші, ніж системи опалення з використанням викопного палива

Теплові насоси роблять забір тепла з повітря, грунту або води за допомогою холодоагенту, через цикл випаровування та конденсації. Він циркулює між двома теплообмінниками.
Це енергоефективний вид опалення. З кожного 1 кВт спожитої електроенергії виходить близько 5 кВт тепла. Тому коефіцієнт продуктивності становить 500%.

  Теплові насоси роблять забір тепла з повітря, грунту або води
Теплові насоси роблять забір тепла з повітря, грунту або води

Види теплових насосів:

• Повітряні. Беруть тепло для обігріву будинку ззовні. Влітку навпаки охолоджують приміщення. Це найпоширеніші у світі теплові насоси для опалення будинку. Працюють при зовнішній температурі до — 25°C. Можуть передавати тепло у вигляді повітря або підігрітої води, яка циркулює системою опалення.

• Геотермальні (грунтові). Відбирають тепло з грунту чи водойми за допомогою труб - розсольного контуру. В ньому циркулює незамерзаюча рідина - пропіленгліколь. Контур розміщують вертикально – у свердловинах глибиною 60-100 м, або горизонтально - колектори на глибині 1-1,5 м. Особливість геотермальних теплових насосів - зовнішня температура майже не впливає на їх роботу та показники ефективності. Іще вони можуть охолоджувати у пасивному режимі, без вмикання компресора.

• Вентиляційні. Об'єднують вентиляцію, опалення, нагрів гарячої води і охолодження. Відбирають тепло для опалення із зовнішнього повітря. Вбудована вентиляційна система зберігає енергію всередині Вашої оселі. Вона відновлює до 90% тепла. Частина тепла, що відбирається із зовнішнього повітря також використовується для підігріву гарячої води.

  Теплові насоси бувають повітряні, геотермальні та вентиляційні
Теплові насоси бувають повітряні, геотермальні та вентиляційні

В Україні альтернативне опалення вже використовують тисячі господарів. Вони оцінили всі переваги теплових насосів, економлять гроші взимку і не забруднюють навколишнє середовище.

Дізнатись більше про енергоефективні види обігріву можна на сайті.

Зараз ви читаєте новину «Чим теплові насоси кращі від традиційних котлів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 234
Голосування Чи готуєте “тривожну валізку” у разі можливого нападу Росії на Україну?
  • Так, вже склали потрібні речі
  • Зберу, коли загроза буде більш очевидною
  • Ні, це нагнітання паніки
  • Мені до цього байдуже
Переглянути