Польські політики задоволені звільненням екс-міністра закордонних справ України з в'язниці. Вони називають це кроком у правильному напрямі, який наближує Київ до Європи.
Про це у соціальних мережах та у коментарях ЗМІ повідомили керівник МЗС Польщі Радослав Сікорський, віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич та депутат Європарламенту Марек Сівєц.
"Звільнення Луценка є кроком у правильному напрямі Президента України Віктора Януковича. Це посилює можливість підписання (Угоди про асоціацію – авт.) перед самітом "Східного партнерства",- повідомив в мережіTwitter Р.Сікорський.
На переконання віце-президента Європарламенту Яцека Протасевича (група Європейської народної партії), цей жест (звільнення Луценка – авт.) давно очікували на Заході і він є позитивним кроком для подальшої співпраці Києва з Брюсселем. "Дуже добре, що прийнято таке рішення. Без сумніву, стало ближче до підписання Угоди в листопаді у Вільнюсі, оскільки Луценко, крім Тимошенко, був другим найважливішим колишнім міністром, засудженим під час урядування Партії регіонів", - повідомив у коментарі польським ЗМІ Я.Протасевич. Він додав, що звільнення є свідченням того, що в Україні "перемагає здоровий глузд, а не логіка політичної війни".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Данилюк підрахував, що 15% комунальних споживачів у Києві здатні спровокувати вибори
Водночас депутат Європарламенту Марек Сівєц (група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів) наголосив, що звільнення Луценка можна інтерпретувати таким чином, що "українська влада не є герметичною для всього того, що передається з боку Євросоюзу, зокрема через дует Кваснєвського-Кокса".
М.Сівєц визнав, що у випадку подальшого утримання Луценка у в'язниці місія Кваснєвського-Кокса була б припинена. "У нас виникла б глибока криза у відносинах ЄС-Україна. Сьогодні було виконано необхідну умову, але недостатню, щоб ця місія продовжила свою роботу", - наголосив депутат Європарламенту.
Коментарі
1