Колишній тесть заступника керівника Офісу президента Олега Татарова зареєстрував ФОП за адресою фонду з орбіти Владислава Каськіва, екскерівника Держінвестпроекту за часів президентства Віктора Януковича.
Юридична адреса реєстрації приватного підприємця – недобуд у селі Пилипець. У цьому ж недобуді зареєстрований фонд. Про це повідомили Bihus.info.
До того, як відкривати ФОП у Пилипці, екстесть Татарова Олександр Павлушин був приватним підприємцем на Кіровоградщині, де займався пасажирськими перевезеннями.
На третій місяць після повномасштабного російського вторгнення Павлушин вирішив змінити сферу діяльності – з перевезень на "надання інших послуг бронювання".
Зареєструвався у Пилипці не зважаючи на те, що ані у нього, ані у Татарових на Закарпатті жодної нерухомості у власності немає.
Разом з колишнім тестем Татарова за однією юридичною адресою зареєстрований фонд "Боржавська надія", який належить Герноту Ляйтнеру.
Ляйтнер у 2020-му презентував в Офісі президента "нову-стару" ідею збудувати курорт на Закарпатті, зокрема у Пилипці, розповіли журналісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОПЗЖ заборонили, а Шуфрич шикує: показали маєтки родини нардепа
Раніше журналісти програми "Схеми" повідомляли про ідею забудови саме тієї землі, на якій в часи Януковича обіцяли реалізувати національний проект "Олімпійська надія-2022" під керівництвом Каськіва.
Наразі ці ділянки перебувають під арештом в рамках кримінального провадження щодо заволодіння коштами, виділеними на реалізацію національних проєктів.
Гернот Ляйтнер, за інформацією журналістів-розслідувачів і детективів Національного антикорупційного бюро, може бути довіреною особою Владислава Каськіва і пов'язаних з ним олігархів з команди Януковича.
"Детективи в ході розслідування окремого епізоду знайшли докази і встановили, що іноземний інвестор, який зголосився будувати цей гірськолижний курорт в Закарпатській області, може бути пов'язаний або навіть підконтрольний колишньому керівнику Держінвестпроекту, його родичам та іншим особам", – повідомила речниця НАБУ.
НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура також розслідують розкрадання мільйонів, виділених на реалізацію національних преєктів за часів Януковича, пишуть Bihus.info.
Попри те, що підозри в рамках розслідування отримали кілька колишніх посадовців, директори приватних підприємств, на які виводились кошти, і двоюрідний брат Каськіва, сам колишній посадовець у цій справі підозру не отримав.
"Не фігурувати у ключовому кримінальному провадженні щодо корупції часів Януковича Каськіву дозволили умови його екстрадиції з Панами. Панама видала Каськіва у справі за підозрою у заволодінні в 2012 році 7,5 млн грн за договором про надання фіктивних рекламних послуг", – розповіли.
Адвокатом Каськіва тоді був Татаров.
Владислав Каськів у 2010-14 роках був головою Держагентства з інвестицій та управління національними проєктами України. 2016-го його оголосили в розшук. Підозрювали у заволодінні у змові з іншими особами коштами державного бюджету. Каськів вивів з України 255 млн грн, повідомляло МВС.
У листопаді 2017-го Каськіва екстрадували з Панами. Печерський райсуд міста Києва відпустив ексголову Держкомінвестпроекту з-під варти. Він вніс 160 тис. грн застави.
У травні 2021 року НАБУ і САП повідомили про підозру брату Каськіва.
Коментарі