четвер, 25 квітня 2024 20:14

Зоряні війни розпочалися. США запідозрили Китай у таємних випробуваннях нового типу зброї


Китай активізував цивільну програму освоєння космосу, але Сполучені Штати Америки вважають її прикриттям для випробувань нового типу зброї. Деталі з'ясовувала Gazeta.ua.


Рибки Даніо і Всесвіт


25 квітня 2024 року Китай запустив у космос пілотований трьома космонавтами корабель "Шеньчжоу-18". Там група працюватиме близько 6 місяців, після чого має повернути космічний апарат на Землю. Під час короткого брифінгу члени екіпажу пообіцяли досягти цінних наукових результатів.
За словами заступника директора Китайського космічної агенції Лінь Сіцяна, космонавти мають провести більш ніж 90 експериментів як у космічному кораблі, так і поза ним.

Автор: eastnews.ua
  За офіційними даними, китайські астронавти мають займатися на орбіті науковими дослідами
За офіційними даними, китайські астронавти мають займатися на орбіті науковими дослідами

Уперше на орбіті буде проведено серію водних екологічних експериментів із залученням рибок Даніо (Danio) та водоростей для створення водної системи, яка сама себе може підтримувати. Мета - вирощувати у космосі безхребетних істот. Ще один новаторський проєкт - дослідження стовбурових клітин з кінчиків стебел рослин задля вивчення їхньої здатності адаптуватися до гравітації. Тобто, такі собі грядки на орбіті. В умовах відкритого космосу (поза межами корабля) космонавти мають встановити засоби захисту від космічного сміття.

Не про рибок

Рибки Даніо на орбіті - це добре, але китайська космічна програма має інші, далекі від наукових, цілі, - заявив голова НАСА Білл Нельсон у своєму виступі у Конгресі США на слуханнях по програмі асигнування космічної агенції.

офіційно Пекін повідомляє дуже мало про свої дослідження в умовах відкритого космосу

На його думку, більша частина цивільної космічної програми Китаю - насправді військова. Принаймні, офіційно Пекін повідомляє дуже мало про свої дослідження в умовах відкритого космосу.
Піднебесна стрімко нарощує свій космічний потенціал і за останні 10 років домоглася значних успіхів. Розроблена навіть програма висадки на Місяць. "Є вірогідність, шо Китай випередить нас і згодом заявить, "все, ми перші, це наша територія". Нам (США) Треба бути пильними. Гадаю, ми, фактично, беремо участь у перегонах", - наголосив Нельсон.

Як не зброяр, то мовчун

Це не перша антикитайська заява очільника НАСА. Місяцем він переймається як мінімум з кінця 2023 року. Тоді під час слухань у Конгресі США вперше була озвучена вірогідність розміщення ядерної зброї на орбіті Землі, але не Китаєм, а Росією.
РФ офіційно спростувала це. І неодноразово повторювала, що подібні заяви не мають під собою жодних підстав. Але у середу, 24 квітня, Росія наклала вето на резолюцію Радбезу ООН, котра закликала країни припинити гонитву озброєнь (засобів масового ураження) у космічному просторі. Напередодні Вашингтон звинуватив Москву у розробці протисупутникової ядерної зброї космічного базування, але представник США у Радбезі не озвучив конкретних даних американської розвідки, на які посилався. Проєкт резолюції розробити Японія та США за підсумком перемовин та консультацій, що тривали близько трьох місяців. Цікаво, що Китай під час голосування по цій резолюції утримався. Росія ж аргументувала свою позицію тим, що не була підтримана її поправка про заборону розміщення у космосі усіх видів зброї, а не тільки ядерної.

Науковці на орбіті та вояки на Землі

На думку американців, результати голосування є своєрідним лакмусовим папірцем: є що приховувати цим країнам у космосі чи ні. Тож підозри щодо Росії та Китаю ще посилилися. "Ми чули, що президент РФ публічно заявив, що Росія не має намірів розміщувати ядерну зброю у космосі, - заявив радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван.- Якби це було правдою, Росія не наклала би вето на цю резолюцію". На його думку, РФ розробляє супутник-носій ядерної зброї.
Але є ще й Китай. Можливо, країна-агресорка каже правду, але - не всю. Хто може завадити перебазувати розробку такої зброї до Китаю?

обсяги даних, якими оперуватиме новий супутник, набагато перевищують потреби

Тим паче, Пекін оголосив про наміри через 5 місяців запустити супутник глибокого зондування нібито для збору більш точних даних про метеорологічні явища на планеті. Однак обсяги даних, якими оперуватиме новий супутник, набагато перевищують потреби мобільних застосунків, під потреби яких, як заявлено, планується вивід на низьку орбіту нового космічного пристрою Китаєм.
Ще більше США тривожаться через створення у Народно-визвольній армії Китаю окремих підрозділів для інформаційних, кібер- та космічних операцій. Причому, як зазначають оглядачі Nikkei Asia, нині офіційний Пекін стрімко проводить наймасштабніші реформи своїх збройних сил. На нові підрозділи (Сили інформаційної підтримки) , котрі діятимуть відокремлено, покладається завдання досягти "високого рівня розвитку збройних сил та перемогу у сучасній війні", заявив голова Китаю Сі Цзіньпін.
Отже, космічна гонка озброєнь не просто розпочалася - вона у розпалі.

Зараз ви читаєте новину «Зоряні війни розпочалися. США запідозрили Китай у таємних випробуваннях нового типу зброї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути