У новому політичному сезоні БПП "Солідарність" шукає лідера, який би очолив партію після Віталія Кличка.
Про це пише "Апостроф", посилаючись на джерело в Адміністрації президента.
Серед найвірогідніших кандидатур - перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко, голова фракції БПП Ігор Гринів, а також чинний прем'єр Володимир Гройсман.
Однак останній найближчим часом планує сконцентруватися на роботі в уряді. Втім, це не означає, що у Гройсмана немає амбіцій стати на чолі власної політсили, повідомляє видання.
Сьогодні у прем'єра в запасі є як мінімум дві партії: "Вінницька європейська стратегія", яка брала участь у місцевих виборах 2015 року, і маловідома на всеукраїнському рівні "Совість України", від якої він балотувався на мера Вінниці 2010-го.
Слід зауважити, що Гройсман не вперше відмовляється увійти до провладної партійної команди. Під час президентства Януковича, перед місцевими виборами в жовтні 2010 року, його намагалися переконати балотуватися на мера Вінниці від Партії регіонів, проте він не погодився.
В оточенні президента переконані, що навіть якщо в Гройсмана і з'явиться власна політична сила всеукраїнського масштабу, то лише за згодою Петра Олексійовича. Водночас, політологи додають, що наявність у прем'єра власної політичної сили, може продемонструвати незалежність Гройсмана від Порошенка, що покаже позитивно Порошенка. Тому припускають, що в АП можуть і "дати добро" Гройсману на окрему політичну діяльність уже на всеукраїнському рівні.
"Президент може бути й проти. Показовою була ситуація з місцевими виборами у Вінниці: окремо йшла партія БПП, а окремо партія Гройсмана "Вінницька європейська стратегія". А тепер вони разом працюють у міській раді Вінниці", - зауважив співрозмовник, добре знайомий із ситуацією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політолог розповів про спецоперацію Банкової
Володимир Гройсман очолює уряд з квітня 2016 року.
Коментарі