Ексклюзиви
середа, 15 липня 2020 15:24

Зменшення кількості районів відклали

Зменшення кількості районів відклали
Проєкт постанови вніс до парламенту уряд. Фото: Вадим Чуприна, uk.wikipedia.org

Верховна Рада у середу на прохання фракції "Слуга народу" зняла з розгляду проєкт постанови про зменшення у 4 рази кількості районів в Україні.

Причини свого прохання "слуги" не пояснили, повідомляє "Українська правда".

Проєкт постанови №3650 "Про утворення та ліквідацію районів" вніс до парламенту Кабінет міністрів. Ним пропонується скоротити кількість районів з 490 до 129.

12 червня уряд підтримав питання зменшення кількості районів.

"Маємо в жовтні, як і заплановано, провести місцеві вибори за новим адміністративним поділом, щоб країна могла рухатися далі в частині покращення сервісу держави для громадян. Гальмувати та затягувати процес не можна. Реформа насамперед робиться для людей, задля їхнього комфорту.

Зараз існують на мапі 490 районів, їх пропонують збільшити та створити втричі менше.

До речі, наявні райони України було сформовано ще за часів СРСР, у першій половині минулого століття, і вони не відповідають сучасним стандартам за дуже багатьма критеріями. Крім того, є райони, де живуть трохи більше 5 тисяч людей. А є райони, де живуть понад 180 тисяч. Через це є великі перекоси і виникають складнощі в управлінні. Відповідальність у таких районів однакова, а навантаження різне, і тому це, звичайно, теж треба виправляти", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

15 липня Верховна Рада призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які мають відбутися 25 жовтня цього року.

Вибори пройдуть зокрема до районних рад.

Зараз ви читаєте новину «Зменшення кількості районів відклали». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути