
Президент України Володимир Зеленський системно вдається до використання "тихого вето" без офіційного повернення закону до парламенту.
Майже половину ухвалених Верховною Радою законопроєктів під час дванадцятої сесії ІХ скликання парламенту, а точніше 44%, президент підписав із порушенням термінів. Про це вказано в аналізі Лабораторії законодавчих ініціатив для матеріалу ZN.UA "Парламент війни: Верховна Рада працює у воєнних умовах довше, ніж у мирних".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДБР викрило корупційну схему на 83 млн грн під час закупівлі запчастин для бронетехніки
Аналітики розповіли, що хоча частка порушень конституційних термінів на підписання законів останнім часом перестала зростати, все ж керівник держави системно порушує визначений законом термін 15 днів на підписання законопроєктів, що по суті і має перетворювати їх на закони. Такий показник, як вважають фахівці, свідчить про те, що використання однієї неузгодженості в законодавстві може заблокувати весь законодавчий процес країни.
"Конституція передбачає, що після ухвалення закону Верховною Радою президент має два тижні на його підписання або повернення з пропозиціями. Якщо ж він цього не робить — закон вважається схваленим. Проте в реальності цей законопроєкт не може набрати чинності", - заявили експерти.
Така пасивність притаманна не лише теперішньому керівнику держави, а й використовувалась попередніми президентами. Закон, якщо так й не отримував підпису, зависає у такому собі законодавчому вакуумі.
До НАБУ раніше подали заяву на міністра оборони. Він відмовився виконувати рішення Наглядової ради Агенції оборонних закупівель (АОЗ) щодо продовження контракту з директором Мариною Безруковою ще на рік.
Коментарі