Президент Володимир Зеленський під час годинного спілкування з главою Китаю Сі Цзіньпіном обговорив весь комплекс актуальних питань двосторонніх відносин.
Окрему увагу приділили шляхам можливої взаємодії для встановлення справедливого і сталого миру для України. Про це повідомив сайт президента.
Зеленський сказав Сі про ситуацію на фронті.
"Ситуація на фронті складна, проте ми стоїмо. І будемо й надалі звільняти нашу землю. Ми не починали цієї війни, але маємо відновити суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. У межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Включаючи Крим. Це цілком відповідає цілям і принципам Статуту ООН", – сказав Зеленський.
Президент закликав Китай відіграти дієву роль у врегулюванні питання безпеки довкола Запорізької атомної електростанції, яку захопили росіяни.
Триваюча російська окупація станції і використання ЗАЕС як прикриття для військових ударів по наших містах і селах свідчать, що у Москві не поважають справедливого інтересу всіх людей світу жити у гарантованій безпеці від ядерних чи радіаційних загроз, сказав Зеленський.
"Це відповідатиме духу Будапештського меморандуму", – завив президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай відправить в Україну спецпредставника
Зеленський сказав про зміст української формули миру.
Висловив сподівання на активну участь Китаю у зусиллях щодо відновлення миру.
"Ми – на своїй землі і боремося за наше майбутнє, реалізовуючи невід'ємне право на самооборону. Мир має бути справедливим і стійким, заснованим на принципах міжнародного права та поваги до Статуту ООН. Не може бути жодного миру за рахунок територіальних компромісів. Територіальна цілісність України має бути відновлена в межах 1991 року", – заявив глава держави.
Зеленський наголосив на важливості того, щоб усі держави утримувалися від підтримки Російської Федерації у війні, військово-технічного співробітництва із нею, постачання зброї.
"Будь-яку підтримку – навіть часткову – Росія конвертує у продовження своєї агресії, подальшу відмову від миру. Чим менше підтримки отримує Росія, тим швидше закінчиться війна і в міжнародні відносини повернеться спокій", – сказав президент.
Також Зеленський підтвердив незмінність позиції України щодо дотримання політики "одного Китаю". Подякував Сі за підтримку Китаєм незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.
Розмова між президентом України і главою Китаю відбулася сьогодні. Зеленський назвав спілкування тривалим і змістовном.
Також президент призначив Павла Рябікіна послом України у Китаї.
Сполучені Штати Америки привітали розмову президента України і глави Китаю.
Коментарі