Президент Володимир Зеленський підписав закон про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. Документ є вимогою МВФ.
Про це спочатку повідомили ЗМІ. Потім інформація з'явилася на сайті президента.
Закон передбачає, що колишні власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише грошима. Рішення суду не може стати причиною для повернення банку його ексвласникам. Ухвалення закону було умовою продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший транш МВФ отримаємо до кінця травня - Шмигаль
"Документ передбачає комплекс змін для вдосконалення діяльності банків, зокрема шляхом зміцнення корпоративного управління, та врегулювання особливостей судового провадження у справах щодо виведення банків з ринку.
Крім того, запроваджуються оновлені механізми виведення банків з ринку, спрямовані на удосконалення ліквідаційної процедури та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів банку, що ліквідується, а також удосконалення механізмів можливої участі держави у виведенні банку з ринку. Такий крок сприятиме надійності та стабільності банківської системи, відновленню довіри до неї з боку вкладників і кредиторів.
Реалізація положень закону допоможе підвищити якість та ефективність виконання Національним банком своїх функцій у сфері банківського регулювання та нагляду, завершити процедури виведення банків з ринку/ліквідації тих банків, рішення щодо яких скасовані судами", - повідомляє сайт глави держави.
Закон називають "антиколомойським". Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов були власниками Приватбанку. Банк націоналізували у грудні 2016 року.
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україні потрібна допомога МВФ. За словами глави держави, є домовленість про мінімум $8 млрд.
Низка народних депутатів, зокрема з фракції "Слуга народу", подали до закону понад 16 тис. правок.
Коментарі