Ексклюзиви
субота, 22 червня 2019 19:48

Зеленський і олігархи: хто кого

Зеленський і олігархи: хто кого
Чи справді Зеленський боротиметься з олігархатом, побачимо з роботою нової Верховної Ради. Фото: Reuters

Президент Володимир Зеленський не повинен поводитися з олігархами, як друг. Навпаки, має обрубувати корупційні схеми монополістів.

Про це Gazeta.ua сказав журналіст Олекса Шалайський.

"Кроки Зеленського поки дрібні. Потрібне щось більш матеріальне, ніж перенесення Адміністрації на Європейську площу. Напрямок руху зрозуміємо через місяць-другий. Можливо після виборів парламенту його команда розкриється у повній красі. Якою вона буде, чорною чи білою, сказати важко.

Зустріч із бізнесом здалася сумбурною. Бізнесу потрібно кілька речей, яких би президент дотримувався. Щоб рейдери не забирали, розібратися з податками, землею. А Зеленський почав багато розповідати.

Про Донбас взагалі складно зрозуміти суть, про який саме йдеться – український чи захоплений? Якщо український, то чому він має якось різкіше відрізнятися , наприклад, від Полісся. Все ж треба розвивати. А якщо про окупований – у нас є чіткий план його повернення?

У нас є чіткий план повернення Донбасу?

Коли монополісти починають дарувати щось представнику влади, то це виглядає корупцією. Коли переносять Адміністрацію в Український дім, кажуть: бюджет не постраждає, зроблять на халяву. І раптом бачимо, що проект представляє Вавриш – символ корупції будівництва Києва. Ясна річ, що хотітимуть щось навзаєм. Що, будуватимуть офіс просто від доброго серця? Є ж механізми – зроби конкурс або залучай європейські гроші.

Те саме із олігархами. Для Пінчука ті 20 квартир - копійки, вони ж не на Печерську. Але чомусь всі його хвалять. Олігархи не можуть відбудувати країну. Це можуть зробити 100 тисяч маленьких підприємців. Беручи подачки від олігархів, ти починаєш, хочеш цього чи ні, відмивати їхнє реноме. Їм не потрібно нічого обіцяти, для них головне, щоб не чіпали їхні схеми – Ахметова енергетичну, Коломойського нафтову, Фірташа азотну і газову і т. д. А на квартири і всілякі подарунки переселенцям їм вистачить. Якщо ти ставишся до олігархів вже не як до економічного зла, а як до помічників, можеш затягнути їхнє перебування на Олімпі.

Олігархам головне, щоб не чіпали їхні схеми. А квартири і всілякі подарунки для них - копійки

Чи справді Зеленський боротиметься з олігархатом, побачимо через місяць після початку роботи нового парламенту. Там напевне матиме найчисельнішу фракцію. Багато речей, які обмежують олігархів, роблять саме Верховна Рада і Кабмін, не президент – вони міняють економічні правила.

Зараз Зеленський не може мінімізувати вплив олігархів. Але не правильно вже зараз показувати себе їхнім другом, який сприймає їхні подарунки. Потрібно обрубувати корупційні монопольні схеми. На жаль, олігархи не зупиняються. Вони далі хочуть захоплювати поля. Те, що робиш хорошого, занадто мізерне на фоні поганого, аби вгодити олігархам. Того і маємо 2% ВВП і нікуди не ростемо. Навіть якщо олігархат скупить на корню Верховну Раду, але сам президент залишиться чистим і чесним, то він апелюючи до народу зможе змінити ситуацію. Такі герої бували в різних країнах", - каже Олекса Шалайський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 32-й день президентства Зеленського: вологе прибирання і пройдений тест перед Заходом

20 травня відбулася інавгурація шостого президента України Володимира Зеленського.

Під час своєї інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду 8 скликання. Кабінет міністрів закликав піти у відставку.

Зараз ви читаєте новину «Зеленський і олігархи: хто кого». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути