Заява заступника генпрокурора Рината Кузьміна про причетність екс-президента Леоніда Кучми до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе свідчить про бажання змінити уявлення про Генпрокуратуру як репресивний апарат опозиції.
Про це у коментарі Gazeta.ua заявив політолог Сергій Таран.
"Кузьмін намагається змінити дискурс щодо себе і підкреслити, що він не є найпершим переслідувачем опозиції в Україні. А опозиція, відповідно, не жертва політичних переслідувань. Протиставлення Генпрокуратури і Кучми розбиває це чорно-біле уявлення і ніби-то показує, що Кузьмін дійсно намагається знайти замовників у справі Гонгадзе. Ніби справи прокуратури можуть бути не політично вмотивованими", - сказав експерт.
Він припустив, що доказами причетності до вбивства можуть бути вже відомі "плівки Мельниченка" або нові несподівані свідки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генпрокуратура має докази причетності Кучми до вбивства Ґонґадзе - Кузьмін
"Цю заяву Кузьміну потрібно було зробити саме в цей період, тому що сьогодні весь світ говорить, що українська прокуратура - репресивний апарат. Скоро буде саміт "Україна-ЄС", треба буде якось тримати відповідь перед Європою щодо застосування вибіркового правосуддя. Україна намагається показати, що Генпрокуратура займається не лише політичними переслідуваннями, що все не так погано", - припустив Таран.
Він вважає, що до судових справ проти Кучми, його ув'язнення чи затримання, скоріше за все, не дійде.
"Якщо все-таки буде якесь кримінальне провадження, то це буде цікавий поворот. Тоді дуже багато залежатиме від того, які ж Генпрокуратура має докази, наскільки вони нові. У Кузьміна було достатньо резонансних заяв, у тому числі й про Кучму. Але вони нічим не закінчувалися", - нагадав політолог.
Він зазначив, що така гучна заява мала би бути погоджена з президентом Віктором Януковичем.
"Сумніваюсь у тому, що такі заяви по політичних справах прокуратура на сьогодні може робити самовільно", - резюмував Таран.
Коментарі
20