
Конституційна асамблея має перш за все зробити повний аналіз Конституції, а вже потім пропонувати свої ідеї з вирішення проблемних моментів.
Про це у коментарі Gazeta.ua голова Правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
Він наголосив, що заяви деяких політиків про те, що Конституція застаріла і її треба було давно реформувати, не зовсім відповідають дійсності.
"Те, що Конституція застаріла — це не правильно. Я вважаю, що казати це жодних підстав немає. Але є проблеми у тому, що, по-перше, у багатьох місцях застосування Конституції спотворене. Багато норм в законі з'явилося, які суперечать Конституції і не виконуються", - пояснив він.
Експерт додав: "Наприклад, президент призначає заступників міністрів, президент призначає заступників керівників інших державних органів. Цього немає в Конституції і за Конституцією, президент не має права цього робити. Але це повписували у закони. І він тепер відповідно до законів це виконує".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бютівці" пояснили, чому не будуть брати участь у роботі Конституційної асамблеї
На думку Коліушка, перш за все, необхідно проаналізувати, які саме норми закону не виконуються.
"Коли такі речі стаються, то є два варіанти поведінки: або змінити практику реалізації Конституції, або внести зміни до Конституції, щоб деталізувати норму і чітко визначити, хто що робить. І тоді вже до проваленої Конституції поправляти закони", - зазначив експерт.
"Щоб піти чи одним, чи другим шляхом, треба у першу чергу проаналізувати як у нас виконується Конституція і прийняти якесь рішення", - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кравчук розповів, коли Конституційна асамблея внесе зміни до української Конституції
За словами Коліушка, Конституційна асамблея і була створена для цього, щоб вирішувати такі проблеми.
"Конституційна асамблея як консультативно-дорадчий орган мала б першим своїм рішенням чи своїм продуктом підготувати такий аналіз стану реалізації Конституції і на його основі ідентифікувати проблеми, які є в Конституції і винести це на загальне обговорення. Тоді буде зрозуміло, які проблеми бачить Конституційна асамблея в Конституції, і тоді треба вже буде шукати способи вирішення цих проблем", - наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конституцію треба змінювати, але не писати нову - Погребинський
Коліушко переконаний: "Якщо цей орган, ця так звана Конституційна асамблея почне зразу з обговорення якихось ідей, а в кожного з 95 її членів може бути щонайменше по 50 ідей, що треба внести в Конституцію, це буде безперспективна робота".
Коментарі
Онищенко сволочь и хамло,вспомните как он вел себя с украинским кореспонденткой, вот такое отношение его и ковсему украинскому вражина для Украины-однозначно!
То что шерстят производителей сыра это-очень даже хорошо,пусть на уши поставят, но заставят делать не из дряни африканской а из коровьего молока! Яркий пример того как Костюк (Наша Ряба) изъявил желание экспортировать мясо курици в европу, так еврокомиссары из его предприятий не вылазят проверяют все от яйца до курици,от земли до кормов. Я уверен что москали очень к нам не дружественны но их действия повлияют на качесство продукции от чего станет лучше только нам.
В інтересах України закрити імпорт білоруської сільгосппродукції, це звільнить ринок для наших виробників, особливо в умовах торговельної війни з РФ.
В інтересах простих українців вживати молочні продукти вироблені із молока,а не тубуватись про надприбутки олігархів.Візьми для прикладу закип"яти літрову банку справжнього молока(не з магазину),дай охолонути і добав кефірну закваску,залиши в теплі на добу.Потім скуштуй свій кефір і кефір з магазину.Ти зрозумієш якою гидотою годують людей.
панове!!!!! Український сир і молочні продукти що вироблені в Україні дійсно ГАВНО!!!!! ЦЕ знає кожен українець!!!!! СИР БІЛОРУСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА НАБАГАТО КРАЩИЙ!!!!!
Хто це сказав, що білоруські продукти якісні. Ці продукти ніколи не проходили перевірки в Україні, а частина й немала є контрабандою, тому і ціна трохи нижча.
Гнати кацапів із України, а українцям знайти нові ринки збуту, як це зробила Грузія і не переживає, що там Раіся варнякає.
Грузия нашла один рынок сбыта - Украина. В Европе грузинские вина никому не нужны
Якщо росіяни заставлять виробників, молочників не застосовувати у виробництві рослинні жири це піде лише на користь простим українцям.Подумай сам -де застосовуються ті тисячі тонн пальмової оліїї,які імпортуе Україна.А то все дивуемося чому на уроках фіз-ри помирають діти.
Россияне захотели приехать в Украину, чтобы на месте проверить качество сыра .... и сала.
Не понятно, почему в России самый дорогой сыр стоит дешевле, чем у нас самый дешевый? А в "житнице" Украине - хлеб дороже, чем в таежной России?
Онищенко не хороший дядька. Уже вошел в историю, как враг Украины. Кто еще хочет?
Пусть нехороший. Но если он заставит украинских "выробныкив" перестать выпускать и продавать дрянь - это на пользу украинцам. Пусть гнобит пожестче.