У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. Ініціаторами документу є депутати від "Слуги народу".
На сайті парламенту поки що не з'явився текст законопроєкту. Про нього розповіла у Facebok заступниця голови фракції СН Євгенія Кравчук.
Покарання за колабораціонізм
Пропонується, що колаборантами вважатимуться громадяни, які заперечували збройну агресію проти України та окупацію її територій або публічно закликали до підтримки агресора, співпраці з окупантами чи невизнання державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями.
Таких осіб позбавлятимуть права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років.
Якщо особа працювала на окупанта, але не виконувала організаційно-розпорядчі функції, то його каратимуть позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років з можливою конфіскацією майна.
Якщо ж займалася такими функціями, будучи на посадах в окупаційних адміністраціях, то її каратимуть позбавленням волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років з можливою конфіскацією майна. Якщо особа працювала у незаконних "судових, правоохоронних органах" окупантів, то за це - від 12 до 15 років тюрми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санкції проти Медведчука запровадили за фінансування тероризму
За пропаганду у навчальних закладах, а також дії, спрямовані на впровадження освітніх стандартів держави-агресора - виправні роботи до 2 років або арешт до 6 місяців, або ув'язнення до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади від 10 до 15 років.
Передача матеріальних ресурсів окупантам каратиметься штрафом до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів або тюрмою від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати посади.
"Під час поїздки на фронт торік багато спілкувалася з нашими військовими щодо проблеми колабораціонізму (сприяння окремими громадянами або юридичними особами державі-агресору у здійсненні агресивних дій, розгортанні збройного конфлікту проти України, включаючи підтримку збройних формувань та окупаційних адміністрацій держави-агресора та інші дії, які кваліфікуються як колабораціонізм).
Обіцяла дослідити питання та зареєструвати законопроєкт", - написала Євгенія Кравчук.
7-й рік триває агресія РФ проти України. У березні 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія захопила райони Донецької і Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації.
У січні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про деокупацію Донбасу. У законі Росія названа окупантом та агресором.
Коментарі