середа, 27 лютого 2019 16:52

Закриття 65 справ та дефолт: які наслідки скасування статті про незаконне збагачення

Закриття 65 справ та дефолт: які наслідки скасування статті про незаконне збагачення
Скасування статті про незаконне збагачення матиме серйозні наслідки. Фото: Уніан

Скасування статті Кримінального кодексу про покарання чиновників за незаконне збагачення може привести до автоматичного закриття десятків справ про корупцію у вищих ешелонах влади. Українці заплатять можливим дефолтом.

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення була однією з головних вимог найбільших міжнародних партнерів України - Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Європейського союзу, йдеться в матеріалі Центру протидії корупції для "Української правди".

"Через скасування відповідальності за незаконне збагачення Україна не отримає наступний транш МВФ, навіть якщо всі інші зобов'язання за поточним меморандумом із МВФ будуть виконані. Без коштів МВФ Україна знову може зіткнутися із суттєвими труднощами у виплатах зовнішніх запозичень. Адже лише у 2019 році Україна має погасити боргів на 14 млрд доларів США, що складає 75% від міжнародних резервів України станом на початок 2019 року", - йдеться в матеріалі.

Крім того, будуть автоматично закриті 65 справ НАБУ по незаконному збагаченню нардепів, міністрів, керівників держустанов, військових прокурорів, заступників голів СБУ та інших топ-чиновників.

"Усі справи, незалежно від того, чи вони знаходяться у суді, чи ще перебувають на стадії досудового розгляду, автоматично закриються. Чотири роки роботи НАБУ над ними підуть просто коту під хвіст. Більше того, усі чиновники країни фактично отримають амністію щодо їхніх незаконних статків. Адже таке рішення Конституційного суду фактично скасовує цей злочин у Кримінальному кодексі", - відзначають в статті.

Зокрема, мова йде про справи першого заступника голови СБУ Павла Демчини, голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової, глави скандального Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, колишнього глави ДФС Мирослава Продана, нардепів від "Радикальної партії" Євгенія Дейдея, Олега Ляшка, Андрія Лозового, Ігоря Мосійчука та генпрокурора Юрія Луценка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко прокоментував скасування статті про незаконне збагачення

"У всіх цих випадках чиновники більше не відповідатимуть на питання походження коштів і зможуть захиститися від відповідальності, просто законно оформивши придбання. Їх усіх амністують і все пробачать. Не тільки фігуранти 65 справ НАБУ, але й усі суб'єкти електронного декларування отримають амністію. Українці ж заплатять за це можливим дефолтом".

Кабінет міністрів звернувся до Верховної Ради невідкладно ухвалити законопроект, який регулює гастролювання артистів у Росії. Таке рішення уряд прийняв на засіданні у середу. Проект рішення зачитав віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко.

Зараз ви читаєте новину «Закриття 65 справ та дефолт: які наслідки скасування статті про незаконне збагачення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути