Прийняття окремого закону про виїзд Юлії Тимошенко на лікування за кордон не суперечить європейській практиці. Таку думку в інтерв'ю "Українському тижню" висловив директор з прав людини Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи Крістос Джіакумопулос.
За його словами, у країнах Євросоюзу "немає законодавства, яке б чітко регулювало випадки такого типу, однак треба зазначити, що також немає законів, які б забороняли це робити".
"Звичайно, у міжнародній практиці є подібні прецеденти, і якщо уважно пошукати, то їх неважко знайти", – додав Джіакумопулос.
Він також наголосив, що забезпечення необхідної медичної допомоги ув'язненим є зобов'язанням кожної держави, що підписала Європейську конвенцію з прав людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Огризко запропонував унікальне рішення питання про лікування засуджених за кордоном
"За якими законами, схемами це має відбутися – цілком належить до компетенції зацікавленої держави", – підсумував він.
Нагадаємо, опозиція розробила новий законопроект щодо лікування засуджених закордоном.
8 листопада Верховна Рада проголосувала за два євроінтеграційні закони. Відтак невирішеним залишається тільки закон стосовно Тимошенко. Верховна Рада створила тимчасову робочу групу з підготовки законопроекту про виїзд засуджених для лікування за кордон. Відповідно до розпорядження спікера позачергове засідання ВР по Тимошенко відбудеться 13 листопада.
Додамо, що ЄС дав Україні 6 днів на прийняття всіх євроінтеграційних законів.
Коментарі
21