Якщо б Конституційний Суд дозволив зняти недоторканість з президента та судів, нічого б не змінилося.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Дмитро Видрін, коментуючи сьогоднішнє рішення КС України щодо заборони народним депутатам знімати недоторканність з президента та суддів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конституційний Суд не дозволив знімати недоторканність з президента та суддів
"Багато речей існують у сучасному суспільстві по-факту. Всі знають про що йде мова, коли кажуть, що президент фактично недоторканий. Мені здається, що чи буде юридична недоторканість президента чи не буде, але президент України буде де-факто недоторканий. А інші посади - це вже залежить від юридичного захисту і традицій у суспільстві. Якщо б дозволили зняти недоторканість з президента та судів нічого б не змінилося. Є факти, традиції в України. Існує негласна суспільна домовленість, що президент України чи юридично, чи практично, але недоторканий. Вона є і буде існувати, доки існує сучасна політична культура", - зауважив політолог.
За його словами, претензій до президента Франції Саркозі, поки він був президентом, не було.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк: Верховна Рада перетворилася в якусь лавку без завідувача
"Пан Саркозі, я не пам'ятаю, мав чи не мав юридичну недоторканність, але претензій до нього не було, коли він був президентом. На другий день після того, як він залишив пост президента, були претензії з приводу фінансування його попередньої президентської компанії. Зараз там розбудовується якась кримінальна справа щодо пана Саркозі", - додав Видрін.
При цьому він зауважив, що треба не коментувати рішення судів, а виконувати їх, як це прийнято у Європі.
"Якщо є рішення, треба просто його виконати. Якщо б це правило не працювало, - не було б авторитарного Риму, Греції, не було б сучасної Європи", - підсумував він.
Коментарі
6