Необхідно підготувати проект змін до Конституції, який відповідатиме вимогам усього українського суспільства. Про це заявив президент України Віктор Янукович в інтерв'ю аналітичному журналу "Україна і світ. Глобальний порядок денний 2013", створеному у співпраці The New York Times News Service & Syndicate і газети "Сегодня", повідомляє прес-служба глави держави.
"Модернізація Конституції — одне з найважливіших і найактуальніших завдань на сучасному етапі розвитку України", — сказав він, зауваживши, що вирішення цього завдання потребує системного, професійного та відкритого підходу як безпосередньо до змісту оновленої Конституції, так і до процесу підготовки пропозицій щодо її вдосконалення.
За словами президента, саме з цією метою і було створено Конституційну Асамблею, до складу якої поряд із фахівцями у сфері конституційного права увійшли представники громадянського суспільства та місцевого самоврядування, а також представники від різних політичних сил.
Янукович наголосив, що Конституційна Асамблея працює активно, відкрито і публічно. У її складі створено сім комісій, які працюють за різними напрямками конституційного оновлення. Вже проведено три пленарні засідання. В останньому з них, зауважив президент, взяли участь експерти Венеціанської комісії, які дали високу оцінку рівню дискусії в Конституційній Асамблеї, відзначили позитивні тенденції в уже напрацьованих підходах до реформування Основного закону, їх відповідність європейським стандартам.
Наступним кроком має стати широке громадське та експертне обговорення цього законопроекту, зазначив Глава держави.
"Тільки після цього доопрацьований у Конституційній Асамблеї з урахуванням всіх пропозицій законопроект буде внесений мною на розгляд парламенту", — підкреслив Віктор Янукович.
"Моя позиція в питанні проведення конституційної реформи послідовна — зміни до Основного закону держави повинні вноситися тільки в порядку, визначеному розділом XIII чинної Конституції України, тобто за обов'язкової участі Верховної Ради України", — сказав президент.
Говорячи про можливість проведення референдуму щодо змін до Основного закону, глава держави зазначив: це залежатиме від характеру запропонованих змін, що також чітко визначено в чинній Конституції України.
"Оновлена Конституція має бути орієнтована на утвердження людини як найвищої цінності суспільства і держави. І в цьому зв'язку створення належних конституційних засад для реформування правосуддя і місцевого самоврядування є першочерговими завданнями конституційного процесу", — резюмував президент.
Він також висловив сподівання, що вже навесні поточного року Конституційна Асамблея напрацює конкретні пропозиції щодо реформування відповідних розділів Основного закону України.
Коментарі
72