Президенту Петру Порошенку складніше увійти у другий тур, ніж перемогти у ньому.
Ще ніколи майбутній результат виборів не був настільки непередбачуваним. Про це сказала соціолог Ірина Бекешкіна в інтерв'ю "Українській правді".
"Зараз так виглядає, що одним із фіналістів другого туру буде Юлія Тимошенко. А хто ще? Ситуація постійно змінюється.
Скажімо, оголошення про об'єднання Бойка з "За життям" Рабіновича одразу наводило на висновок, що саме Бойко буде другим фіналістом. Але не треба поспішати з висновками. Виявляється, не все так просто, і "Опозиційний блок" висуватиме свого кандидата, а тут ще й виникає "самостійний" Мураєв, який теж відніме кілька таких потрібних відсотків.
Або от Гриценко. Його шанси увійти у другий тур істотно зменшив Садовий, який теж братиме участь у президентських перегонах. А якщо не братиме, то що буде на парламентських перегонах із "Самопоміччю"?
Чи братиме участь у виборах Зеленський, чий електорат - переважно молодь півдня і частково сходу? А Вакарчук, чий молодий електорат, навпаки, представляє центр і захід?
Питання, питання, питання... І від них істотним чином залежать шанси Петра Порошенка, якому буде складніше увійти до другого туру, ніж перемогти у ньому", - пояснила соціолог.
У другому турі голосуватимуть не так "за", як "проти"
У другому турі голосуватимуть не так "за", як "проти", зауважила Бекешкіна.
"Очевидно, що кандидатів у президенти буде багато, бо йде підготовка до парламентських виборів.
Ті, хто не мають взагалі жодних шансів на крісло президента, розраховують зібрати 2% і стати відомими. Тоді їх просто візьмуть до списків якихось партій. А ці 2%, може, комусь із потенційних лідерів катастрофічно не вистачити.
Тобто, поки не буде остаточного списку кандидатів, ситуація залишається надзвичайно невизначеною", - сказала експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За скільки купують виборця: цифри
Наступні вибори президента мають відбутися у березні 2019‑го, парламенту - у жовтні того ж року.
Коментарі
1