Прем'єр-міністр Микола Азаров не тиснув на Валерія Хорошковського та його холдинг, а просто вів публічну дискусію. А сам Хорошковський з жодними заявами про утиски не звертався, то ж "не варто притягувати проблему на пустому місці". Про це у коментарі Gazeta.ua сказав нардеп-"регіонал" Володимир Олійник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хорошковський пояснив, чому продав "Інтер" Фірташу
"Хорошковський сказав, що не бачить у даних умовах розвитку свого проекту і тому продає його. А щодо того, що він покидає Україну назавжди це вже, як кажуть, інформація журналістів. Але в той же час, не зважаючи на мотиви, він має право продавати свій бізнес. Має право вибирати місце для життя. І тут нам треба віднестися із повагою до його права. Якщо б він говорив якісь речі, які потребують розслідування якогось, оцінки правової. Адже бувають речі неприпустимі: погрози якісь, шантаж, тощо. Але ж він говорить, що просто не бачить за його керівництва розвитку проекту, це - його бачення. Він не звертався з будь-якими заявами щодо нецивілізованих спроб чинити на нього якись тиск і відбирати проект", - сказав він.
Олійник зазначив, що публічну дискусію потрібно вітати, "тим більше, якщо вона ведеться із прем'єром і каналом".
"Прем'єр не скористався старим радянським методом телефонного права, знаєте, направити якісь перевірки. Він висловив своє невдоволення і нормально сказав: "Хотів, щоб більш об'єктивною була інформація". Не думаю, що це форма тиску. Хай краще така буде дискусія політики такого рівня. А не так, що все нормально, ніхто нікому нічого не каже, а перевірки йдуть", - вважає нардеп.
Олійник додав, "не було жодної такої дії до власника каналу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лігачова розповіла, як Хорошковський насолив Льовочкіну і Фірташу
"За радянських часів у нас все було гарно. Але, коли телефонне право було задіяне, то не було ніякої публічності. Коли колись механізми державного тиску були задіяні це було погано. Теперішня позиція прем'єра - зрозуміла. Він сказав: "Я перепрошую, ну там же неправда". Це нормальна дискусія. Адже всі зацікавлені в тому, щоб інформація була об'єктивна. Якщо є прогалини у роботі уряду — показуйте. Але, якщо журналісти чи інші політики намагаються показати необ'єктивно, це шкодить усім. Правда, навіть, якщо вона є гірка, якщо ваш опонент говорить правду, треба визнати. Тільки виростають в очах суспільства дві сторони", - говорить Олійник.
На думку нардепа, якби проводилися якісь перевірки медіахолдингу чи використовувалися інші методи тиску журналісти знали б про це. "Там дуже серйозно створена наглядова рада, які б зразу нам сказали, що там відбувається щось неймовірне. Вони не говорять про якісь утиски. Тому притягувати проблему на пустому місці до неіснуючої ситуації не варто".
Коментарі
24