Вівторок, 22 вересня 2020 02:09

Війна в Україні показала, що людство не засвоїло уроку Другої світової - Зеленський на Генасамблеї ООН

Війна в Україні показала, що людство не засвоїло уроку Другої світової - Зеленський на Генасамблеї ООН
Зеленський: Людство не засвоїло трагічного уроку Другої світової війни. Фото: Укрінформ

Збройна агресія Росії проти України та окупація Криму свідчать про те, що людство не засвоїло трагічного уроку Другої світової війни.

Деякі країни продовжують спроби з розподілу сфер впливу у світі, сказав президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення до учасників 75-ї сесії Генасамблеї ООН.

"75 років тому заснування ООН стало символом того, що людство повинно було засвоїти трагічний урок Другої світової війни. Але окупація Криму та військова російська агресія на Донбасі свідчать про те, що цього уроку не засвоїли. Я хотів би нагадати, що це не лише війна в Україні. Це війна в Європі. І це не просто зазыхання на суверенітет незалежної держави, це схоже на спробу повернутися до поділу сфер впливу у світі.

Світ, у якому ми живемо сьогодні, такий самий складний, як і 75 років тому. Мир і процвітання залишаються цінностями, за які люди проливають кров у різних куточках нашого світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ і ще 12 авторитарних країн виступили в ООН зі скандальною заявою

За попередні 75 років людство піднялося на найвищі вершини, занурилося в найглибші западини, підкорило космос і навіть за допомогою нових технологій може проводити засідання ООН дистанційно.

Тож чи насправді ми не здатні зупинити агресію та війни? Чи потрібно нам більше кривавих уроків, щоб переосмислити своє існування на цій планеті?

Цього року пандемія коронавірусу стала шоком для всіх країн. Ми повинні використати цей попереджувальний знак, щоб зупинити суперечки та об'єднати зусилля для досягнення реальних проривних результатів.

Не лише повернутися до цілей та принципів Статуту ООН, а й розпочати їхнє постійне та повне впровадження. Почнемо зараз. Планети "Б" немає, ми живемо тут і лише один раз".

Зустрічі на високому рівні розпочалися 21 вересня з відзначення 75-річчя ООН і офіційного прийняття декларації, схваленої усіма 193 країнами-членами. Світові лідери і представники більш ніж 180 країн зроблять трихвилинні відеозвернення.

Зараз ви читаєте новину «Війна в Україні показала, що людство не засвоїло уроку Другої світової - Зеленський на Генасамблеї ООН». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 18203
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути