Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроект про національну безпеку та оборону.
"За" проголосували 248 народних депутатів.
Мета документа - адаптувати національне законодавство до вимог НАТО. Він замінить закон "Про основи національної безпеки України" 2003 року.
Стратегічний вектор у документі — вступ України в НАТО та ЄС.
Одне із основних його положень - це визначений річний обсяг видатків на фінансування сектору безпеки та оборони. Він має становити не менше 5% запланованого обсягу ВВП. Не менше 3% повинні йти виключно на сили оборони. Розмір видатків на оборонно-промисловий комплекс має бути не менш ніж 0,5%.
Документ передбачає планування на основі спроможностей. Максимально ефективне використання наявних коштів і розумну ієрархію пріоритетів. Передбачає розвиток держави навіть в умовах воєнного конфлікту, а в деяких положеннях і в умовах воєнного стану. Орієнтує на співпрацю з НАТО замість Росії.
Міністром оборони та його заступниками з 1 січня 2019-го мають бути цивільні. Контроль над закупівлями Збройних сил - теж цивільний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко розповів, коли Україна вступить в Євросоюз і НАТО
Проект закону про національну безпеку України вніс президент Петро Порошенко як невідкладний. 17 січня його затвердила Рада нацбезпеки та оборони. 5 квітня парламент ухвалив його у першому читанні. Зараз поспішали до липневого саміту НАТО, під час якого мають відбутися переговори Порошенка з керівництвом Альянсу.
Коментарі