В Україні запровадять велику приватизацію з англійським правом і відійдуть від "совєтчини" в управлінні держпідприємствами. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на саміті мерів.
"Маємо сьогодні сім законів, які регламентують приватизацію. Виконати всі умови неможливо. Якщо робити контрольовані приватизації, як раніше, - це ганьба. Це ж не наш шлях. Нам потрібні відкритість і конкурентність", - розповів він.
Кабмін розробив новий закон і він пройшов перше читання в парламенті, нагадав прем'єр.
"Це зменшення термінів підготовки приватизації, залучення кращих міжнародних радників, електронні продажі, на аукціони розповсюджене англійське право - західним інвесторами входити в Україну і мати гарантії безпеки.
Це буде один із головних законів у наступній серії реформ і змін", - сказав Гройсман.
За державою треба залишити від 20 до 40 стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації, додав він.
"Але, наприклад, мережа "Укрспирт". Ну це ж повна совєтчина - мати у державній власності спиртові компанії, і що вони не підлягають приватизації. Розумію, коли був Сталін, Радянський Союз, були стратегічні запаси спирту для воэнних дій. Сьогодні робити це стратегічною галуззю - безглуздо.
Чому міністерства мають управляти підприємствами? Вони мають формувати політику, а підприємствами мають управляти підприємці", - заявив Гройсман.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ахметова забирають Укртелеком
6 листопада Верховна Рада схвалила в першому читанні новий закон "Про приватизацію державного майна".
"Враховуючи, що понад 90% державних активів введено в експлуатацію 50-150 років тому, затримка з приватизацією цих об'єктів призводить до їх подальшого руйнування, зниження інвестиційної привабливості", - йдеться в пояснювальній записці до документу.
Коментарі