В уряді не ризикнули залучити до сплати податку на розкіш середній клас, а й багатії зможуть вдвічі знизити податкові зобов'язання.
Такою є остання версія законопроекту про податок на розкіш, схвалена Кабінетом міністрів, пише Коммерсант-Україна в публікації "Розкішно пропонують".
Це компромісний варіант, що враховує позиції міністрів соцполітики та фінансів і прем'єра Миколи Азарова. Зараз у Мінфіні працюють над стилістикою документа, а потім передадуть у ВР.
Документ звужує коло потенційних платників податку, зокрема, не стосуватиметься українців середнього достатку.
Податок на нерухомість, який так і не запрацював на початку 2012 року у відношенні квартир площею понад 120 кв. м і будинків понад 250 кв. м, з 1 січня 2013 року буде скасований.
Замість нього в Податковому кодексі з'явиться податок на майно.
Його будуть щорічно платити фізичні та юридичні особи - власники квартир загальною площею більше 200 кв. м і вартістю понад 1000 мінімальних зарплат, тобто більше 1,09 мільйони грн виходячи з поточного розміру мінімальної зарплати; котеджів, дачних і садових будинків - 500 кв. м і вартістю понад 2,74 мільйони грн; об'єктів житлової нерухомості, що знаходяться у власності одного платника - 600 кв. м і 3,28 мільйони грн.
Ставка податку становитиме 0,5% оціночної вартості (мінус витрати на оцінку). Мінімальна планка в квартирі площею 200 кв. м складе 4,4 тис. грн.
Новий законопроект змінить і принцип оподаткування рухомого майна. Уряд пропонує відмовитися від прив'язки податку до об'єму двигуна, а стягувати податок на розкіш з легкових автомобілів і мотоциклів тільки в разі перевищення граничної вартості: більше 700 мінімальних зарплат (765,8 тис. грн) - для автомобілів і 200 мінімальних зарплат (218,8 тис. грн) - для мотоциклів.
Більш щадна ставка в 10% (плюс ПДВ при імпорті) буде застосовуватися при покупці дорогих речей: виробів з дорогоцінних металів і каменів, годинників, мобільних телефонів, предметів мистецтва та колекціонування вартістю понад 54,7 тис грн, хутра - 43,8 тис. грн, зброї - 21,9 тис. грн.
У законопроекті немає підвищеної ставки податку на доходи фізосіб в розмірі більше 16,41 тис. грн та оподаткування земельних ділянок в залежності від цільового використання та місцезнаходження, як було в пропозиціях пана Тігіпко.
За словами співрозмовника, податок з ділянок не дозволив вводити прем'єр-міністр, а проти підвищення навантаження на зарплату виступили представники європейського та американського бізнесу, пригрозивши зростанням тіньових зарплат і погіршенням інвестиційного клімату.
Коментарі
10