Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі розробила проект концепції захисту суспільної моралі.
Як зазначає газета Комерсант-Україна, концепція передбачає створення нового напрямку державної політики України щодо захисту суспільної моралі.
За словами авторів документу, стан моралі погіршується через недовіру громадян до роботи держструктур і погано скоординованих дій влади у питаннях інформаційної політики. Ситуація ускладнюється відсутністю законів, що регулюють розповсюдження комп'ютерних ігор і інформації в інтернеті, а також мобільного контенту.
Для вирішення цих проблем комісія пропонує встановити відповідальність і розробити технічні методи ідентифікації інтернет-користувачів, які порушують норми суспільної моралі.
"Ми хочемо впорядкувати і сформулювати вже існуючі в нашому суспільстві етичні норми та контролювати їх дотримання, особливо в інтернеті", - пояснив необхідність впровадження концепції голова НЕК Василь Костицький.
За його словами, після обговорення членами комісії концепцію скерують на розгляд до обласних адміністрацій, профільних міністерств і відомств. "Після того, як всі структури внесуть свої пропозиції, буде сформовано остаточний варіант документа і подано на затвердження в Кабмін", - додав Костицький.
До пропозицій НЕК в уряді поставилися скептично.
"Я не впевнений, що Кабінет міністрів буде розглядати цей документ, і не можу сказати, що сам буду уважно прислухатися до рекомендацій комісії", - зазначив міністр юстиції Олександр Лавринович.
Не підтримують ініціативу НЕК і представники ринку телекомунікацій. Так за словами президента Інтернет асоціації України Тетяни Попової технічно визначити користувача, який порушує законодавство складно.
"Можна визначити IP-адресу, але за нею може ховатися ціла мережа комп'ютерів, в якій знайти окремого порушника неможливо. Є багато програм, що дозволяють приховати персональні дані користувача. В Україні діє концепція інформаційної безпеки, розроблена РНБО. Для її реалізації задіяні силові структури, тому не бачу сенсу в аналогічних концепціях з боку НЕК", - зауважила Попова.
Нагадаємо, що адміністративна реформа передбачає ліквідацію Національної комісії з питань захисту суспільної моралі.
Коментарі
20