четвер, 03 лютого 2011 11:15

В Україні розробили "моральний кодекс"

В Україні розробили "моральний кодекс"

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі розробила проект концепції захисту суспільної моралі.

Як зазначає газета Комерсант-Україна, концепція передбачає створення нового напрямку державної політики України щодо захисту суспільної моралі.

За словами авторів документу, стан моралі погіршується через недовіру громадян до роботи держструктур і погано скоординованих дій влади у питаннях інформаційної політики. Ситуація ускладнюється відсутністю законів, що регулюють розповсюдження комп'ютерних ігор і інформації в інтернеті, а також мобільного контенту.

Для вирішення цих проблем комісія пропонує встановити відповідальність і розробити технічні методи ідентифікації інтернет-користувачів, які порушують норми суспільної моралі.

"Ми хочемо впорядкувати і сформулювати вже існуючі в нашому суспільстві етичні норми та контролювати їх дотримання, особливо в інтернеті", - пояснив необхідність впровадження концепції голова НЕК Василь Костицький.

За його словами, після обговорення членами комісії концепцію скерують на розгляд до обласних адміністрацій, профільних міністерств і відомств. "Після того, як всі структури внесуть свої пропозиції, буде сформовано остаточний варіант документа і подано на затвердження в Кабмін", - додав Костицький.

До пропозицій НЕК в уряді поставилися скептично.

"Я не впевнений, що Кабінет міністрів буде розглядати цей документ, і не можу сказати, що сам буду уважно прислухатися до рекомендацій комісії", - зазначив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Не підтримують ініціативу НЕК і представники ринку телекомунікацій. Так за словами президента Інтернет асоціації України Тетяни Попової технічно визначити користувача, який порушує законодавство складно.

"Можна визначити IP-адресу, але за нею може ховатися ціла мережа комп'ютерів, в якій знайти окремого порушника неможливо. Є багато програм, що дозволяють приховати персональні дані користувача. В Україні діє концепція інформаційної безпеки, розроблена РНБО. Для її реалізації задіяні силові структури, тому не бачу сенсу в аналогічних концепціях з боку НЕК", - зауважила Попова.

Нагадаємо, що адміністративна реформа передбачає ліквідацію Національної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Зараз ви читаєте новину «В Україні розробили "моральний кодекс"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

20

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути