Ексклюзиви
Середа, 25 березня 2015 10:36

В Україні почалась не війна олігархів, а війна проти олігархів - експерт

В Україні почалась не війна олігархів, а війна проти олігархів - експерт

"Сучасні процеси можна більш точно оцінити як початок війни проти олігархів, аніж як війну між олігархами" - вважає політолог Володимир Фесенко.

"Одна із головних причин недостатності інституційних реформ, незадовільний рівень боротьби з корупцією - це завеликий вплив олігархів на українську політику і економіку.

Кілька важливих ініціатив у парламенті були провалені олігархічним лобі, і в той же час неодноразово апетити олігархів були захищені у питаннях рентних платежів та кадрових призначень.

Зараз в епіцентрі конфлікту інтересів держави і олігархів опинилася постать Ігоря Коломойського, який претендував на роль головного олігарха країни і не хоче повертати державі те, що їй належить. Цей конфлікт ще не розв'язаний, але одним з його переможців вже став Олег Ляшко. Він був одним з головних ініціаторів змін закону про акціонерні товариства, який врешті решт і став детонатором цього конфлікту. Його законопроект про акціонерні товариства повертав державі контроль над її ж підприємствами і таким чином руйнував економічні схеми не лише І.Коломойського, але і інших олігархів. Не здивуюсь, якщо Олег Ляшко знов спробує очолити антиолігархічну кампанію, вимагаючи розкуркулення не лише Коломойського, і отримати на цьому відповідні політичні дивіденди.

В боротьбі за деолігархізацію політичної і економічної системи, яка лише починається з конфлікту "Держава проти Коломойського", співпадають інтереси Президента Порошенко і лідера Радикальної партії О.Ляшка, а головне вони співпадають з інтересами та настроями більшості українців, які прагнуть розкуркулення олігархів.

Зараз ви читаєте новину «В Україні почалась не війна олігархів, а війна проти олігархів - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5846
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути