Ексклюзиви
пʼятниця, 12 серпня 2011 13:48

"В Україні немає сильних громадських організацій"

 

Соціолог Євген Головаха вважає, що в Україні немає сильних громадських організацій. Таку думку вин висловив у новому номері журналу "Країна".

"1992-го ми запитували людей: членами яких громадських організацій ви є? Виявилося, що 83 відсотки не належать до жодної. Показник 2011 року – 87 відсотків", - зазначив він.

"У розвинених демократіях – у США, країнах Євросоюзу – дві третини громадян є членами принаймні однієї громадської організації. Там це вже узаконено. Приміром, коли приймають рішення щось побудувати й це може зачепити інтереси людей, то без офіційної згоди відповідних громадських організацій нічого не роблять. У нас поки що більшість із них існують за принципом: є грант – є організація, нема грантів – нема й організації", - підкреслив Головаха.

Соціолог наголосив, що однією з передумов змін є формування певного прошарку людей: "Для яких на першому місці не власне матеріальне забезпечення, а самореалізація як професіоналів".

"У 2000-х влада партійних функціонерів і червоного директорату просто змінилася на владу комсомольців, які виросли й вирішили, що вже їхня черга. Подивіться біографії керівників того часу – це все комсомольські активісти, які не були готові щось суттєво змінювати. Діяли за принципами, завченими за радянських часів – і відтворювали ту ж систему", - зауважив він.

Хто зможе реально щось змінювати в нашій країні Євген Головаха розкаже в інтерв'ю журналу "Країна" № 83 за 12 серпня 2011 року.

 

Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.

Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.

 

Зараз ви читаєте новину «"В Україні немає сильних громадських організацій"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути