В Тернопільській міській раді вважають, що запропонований Кабміном проект Податкового кодексу обмежує права платника податків та не дає достатньо повноважень органам місцевого самоврядування.
Зокрема, заступник міського голови з економічних питань Петро Гринчишин під час обговорення кодексу, порівняв його з романом Льва Толстого.
"Проект нагадує твір "Анна Кареніна" - 600 сторінок, які швидко проаналізувати дуже важко, - зауважив він. - Спочатку ми вивчали один варіант, тепер бачимо, що надрукували інший. Вже відомо що близько 800 правок до нього зареєстровано в парламенті. Можна тільки надіятися, що всі ці правки будуть конструктивні і в результаті документом, який приймуть, ми всі користуватимемось довго і щасливо", - зазначив чиновник.
Із уже проаналізованого змісту документу Гринчишин зробив висновок, що він, в разі прийняття без змін, буде обмежувати права платників податків.
"Платник податків, згідно проекту, буде зобов"язаний в будь-якому випадку давати пояснення податковим органам і підписуватися під актом перевірки, - розповів заступник міського голови. - Хоча це, як на мене, порушення Конституції. Адже людина має мати право вибору – пояснювати комусь щось, чи не пояснювати. Підписувати, чи не підписувати", - сказав Гринчишин.
Чиновник також розкритикував норму про збільшення податкового навантаження на власників транспортних засобів.
"Зміни в цьому плані можна вносити за років п"ять, коли економічна ситуація в країні стабілізується", — зазначив економіст.
Сам факт підготовки Податкового кодексу Гринчишин розцінює як позитивне явище. Адже, на його думку, коли буде затверджено єдиний документ, що чітко регулюватиме відносини фіскальних органів з платниками податків, то обом сторонам цього процесу працювати стане комфортніше.
Нагадаємо, що депутати у першому читанні ухвалили Податковий кодекс. Документ за редакцією Миколи Азарова, зокрема назвали "податковим гестапо". На сьогоднішній день уряд готує два проекти документу.
Коментарі
1