Проект рішення щодо політичного переслідування опозиції, який запропонували до розгляду тернопільським депутатам, був підготовлений з використанням сленгу та малозрозумілих метафор. Про це під час обговорення визнали самі депутати.
Зокрема, в зверненні, яке планували надіслати президенту та генпрокурору, використали словосполучення „перевести стрілки".
Арешт екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в зверненні був оцінений, як "призначення офірного цапа". Свободівців, які готували це звернення, звинуватили в плагіаті.
"Скопіювали заяву, яка була на сайті "Свободи", і зробили лише одну зміну – ВО „Свобода" на Тернопільська міська рада. Це взагалі не звернення – це більше декларація", — заявив під час сесії депутат від "Фронту змін" Петро Гринчишин.
На тему звернення депутати сперечалися близько години. В результаті додали два абзаци з вимогами припинити переслідування, чого раніше не було.
"Перевести стрілки" замінили словосполученням "перекласти відповідальність". Згадку про офірного цапа також прибрали. В зверненні, окрім Тимошенко, згадали ще й Луценка. А згадку про тиск на "Свободівців" замінили реченням про тиск на українських патріотів.
Голосуючи за це рішення "Свободівці", яких в міській раді більшість, як і на попередніх сесіях, дозволяли собі голосувати за відсутніх колег.
У той же час тернопільські „бютівці" розпочали біля обладміністрації безстрокову акцію протесту, вимагаючи звільнення з під варти їхнього лідера. Вони збирали підписи в перехожих під петицією з протестом проти політичних репресій. Розбили на плитці перед центральним входом три намети.
„Ми поспілкувалися з керівником відділу громадської охорони області, і він попросив не нищити плитку. Ми забиваємо кілки акуратно, в щілини між плитами", - розповів Gazeta.ua координатор мітингу Теодозій Кухарський.
Коментарі
2