понеділок, 20 жовтня 2014 20:26

До п'ятірки лідерів виборчих перегонів уклинилися новачки політикуму

До п'ятірки лідерів виборчих перегонів уклинилися новачки політикуму
Фото: vidia.org

Останні соціологічні дослідження свідчать, що люди бажають бачити в новому парламенті нових персон. Зокрема, дедалі більше прихильників завойовують партії "Самопоміч" і "ЗАСТУП". Про це сьогодні під час прес-конференції в Києві заявив директор дослідницької компанії "Актив-груп" Андрій Єременко.

За його словами, згідно з даними соціологічних досліджень, на виборчі дільниці 26 жовтня прийдуть 56% українців. Ще приблизно 15% не визначилися у своєму виборі. Рейтинг президентського блоку — стабільно високий: 37% опитаних віддадуть свої голоси за нього. Натомість, втрачають позиції "Свобода" та "Радикальна партія".

"Колишні прихильники політсили Ляшка переходять до "Батьківщини", у межах 2%, а частина — до аграрної партії "ЗАСТУП", у межах 3,2%", — сказав директор дослідницької кампанії "Актив-груп" Андрій Єременко й додав, що наслідком зміни електоральних вподобань українців стало стрімке зростання рейтингу аграрної політсили.

"Якщо "Самопоміч" — це партія міст, то із "ЗАСТУПом" ситуація абсолютна дзеркальна. Від'їжджаємо 100 км від Києва й бачимо в селах дуже пристойний результат. Сьогодні за "ЗАСТУП" готові проголосувати 7,8% українців серед людей, які визначилися у своєму виборі", — сказав директор дослідницької компанії "Актив-груп" Андрій Єременко.

Політичний аналітик Тетяна Лупова зазначає, що партія "ЗАСТУП" стала найбільшою несподіванкою цієї виборчої кампанії.

"ЗАСТУП" — єдина партія, котра декларує, що буде захищати інтереси села. Її підтримує досить велика частка електорату — приблизно 30–40% населення України, які розуміють проблеми села, так чи інакше живуть у селі чи близькі до сільського населення. І вони хочуть бачити нових людей у владі", — сказала Тетяна Лупова.

Вона запевняє, що 7,8% "ЗАСТУПу" — це ще не пік популярності політсили. Цілком імовірно, що ця цифра може зрости.

"Є також деякий люфт для добирання певного відсотка серед тих, хто ще не визначився. Останній тиждень, як правило, дещо змінює результати", — сказала політичний аналітик.

Соціологічні дослідження проводилися в усій Україні, окрім Криму та непідконтрольних українській владі територій Донбасу. Було опитано 1246 респондентів.

Зараз ви читаєте новину «До п'ятірки лідерів виборчих перегонів уклинилися новачки політикуму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути