Зберегти на посадах одіозних суддів найбільше прагнуть політики. Деякі з них є "зручними" для депутатів.
Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє "РБК-Україна".
"Механізми є, але моя суб'єктивна думка, що є певна категорія суддів, які є впливовими і "зручними" для тих, хто приймає рішення (у владі. - Gazeta.ua)".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венедіктова скоротила заступника, який погоджував підозри суддям ОАСК
Член Громадської ради доброчесності (допоміжний орган, який допомагає "відсіювати" недоброчесних суддів судової системи, - Gazeta.ua), юрист Роман Куйбіда не вважає, що Вища рада правосуддя може ефективно очищати судову владу.
"Система сама себе не буде очищати, крім тих випадків, коли вона делегує в керівництво цих органів (Вища рада юстиції і Вища кваліфкомісія суддів, - Gazeta.ua) "агентів змін".
"Зараз там люди, які фактично просто намагаються зберегти і "законсервувати" поточну ситуацію і самим зберегтися на посадах", - додав він.
НАБУ підозрює низку суддів Окружного адмінсуду Києва, в тому числі голову ОАСК Павла Вовка, в спробі захоплення державної влади.
За версією слідства, голова ОАСК очолив "злочинну організацію", до її складу входило щонайменше 12 осіб, метою якої було "захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їхній роботі".
Детективи оголосили про підозру голові ОАСК Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову, 5 іншим суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.
В Офісі президента заявили, що Володимир Зеленський не коментуватиме ситуацію з Павлом Вовком, оскільки він не має права давати оцінку рішенню судів або звинуваченням проти суддів.
Коментарі